سری جدید دوربین‌های مداربسته ColorVu هایک ویژن

ColorVu هایک ویژن

هم شما می‌دانید و هم ما که دنیای صنایع نظارت تصویری، دنیایی پر رقابتی است و دوربین‌ مداربسته چشم این صنایع است. کیفیت‌ها هر روز بهتر و فناوری‌ها هر روز پیشرفته‌تر می‌شود. یکی از جالب‌ترین فناوری‌های تازه عرضه شده در صنعت نظارت تصویری، دوربین‌های مداربسته ColorVu هایک ویژن است.

شرکت هایک ویژن، پیشرو در تامین نیازهای مشتریان، با ارائه قابلیت ColorVu، نسل قدرتمندی از محصولات خود را ارائه کرده که تصاویر کاملا رنگی و با وضوح بالا حتی در شرایط نوری کم را فراهم می‌سازند. سری دوربین‌های مداربسته ColorVu هایک ویژن سنسور با کارایی بالای iris از نوع بزرگ و روشنایی مکمل دارند.

ColorVu هایک ویژن
ColorVu هایک ویژن

شب‌ها زمان مناسبی برای سارقین، ارتکاب جرم و جنایات است. اگر حوادثی در شب رخ دهند، از آن‌جا که دوربین‌های معمولی بدون روشنایی مکمل در شب هستند، تصاویری تاریک را ضبط می‌کنند و جزئیات حائز اهمیت را از دست می‌دهند و مشتریان و کاربران را از دریافت این تصاویر مهم بی‌بهره می‌سازند. همانطور که می‌دانیم، تمام دوربین های جدید موجود در بازار مادون قرمز و دید در شب دارند که جزئیاتی را در شب برای کاربران ارائه می‌نمایند، اما آن‌ها تنها می‌توانند تصاویر سیاه و سفید را در اختیارشان قرار دهند که شناسایی اشخاص و یا بازبینی تصاویر آسان به نظر نمی‌رسد.

سری دوربین های ColorVu هایک ویژن، تصاویری را ارائه می‌دهند که در حالت نمایش زنده و بازپخش، رنگ واقعی لباس اشخاص و یا وسایل نقلیه در تمام ساعات شبانه روز، به خصوص در شب‌ها و شرایط نوری کم، قابل مشاهده هستند.

مزایا و قابلیت‌های دوربین‌های ColorVu هایک ویژن:

 • ارائه تصاویر با وضوح و جزئیات بالا برای شناسایی مظنونین، تصویر رنگی در روز و شب
 • افزایش حس امنیت در طول شبانه روز برای کارکنان، مشتریان و افرادی که در پارکینگ‌ها، راهروهای تاریک، ساختمان‌ها، دانشگاه و سایر محل‌ها تردد می‌کنند.
 • افزایش امنیت، کاهش جرم و جنایت در طول شبانه روز و ارائه تصاویر ضبط شده با جزئیات پس از حادثه برای ارائه به مراجع قضایی و کاربران
ColorVu هایک ویژن
بسته بندی دوربین‌های ColorVu هایک ویژن

ارائه تصویر تمام رنگی با وضوح بالا و بدون وقفه:

دوربین‌های ColorVu هایک ویژن با ارائه تصاویر تمام رنگی با وضوح بالا در اماکن عمومی کم نور از جمله : پارک‌ها، تقاطع پرتردد، خیابان‌های پر ترافیک و سایر مکان‌هایی که جزئیات تصاویر مهم هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین بخوانید:  شرکت پلکواوپرا دارنده دوربین های دوازده مگاپیکسل،وی تو را مورد بررسی قرار داد.

تصاویر زیر به مقایسه تصاویر دوربین در حالت های مختلف می پردازد:

ColorVu هایک ویژن
مقایسه تصاویر شب ColorVu هایک ویژن با دوربین‌های دیگر

موضوع بسیار مهمی که در حوادث رانندگی مطرح می شود، شناسایی فرد و یا شماره پلاک ماشین مظنون است که در مواردی که خودرو مظنون فاقد پلاک است و یا پلاک ناخوانا است (پوشیده شده توسط شخص)، تنها ویژگی‌های قابل استناد، مدل، برند و به خصوص رنگ خودرو هستند.

دوربین‌های ColorVu هایک ویژن با ضبط تصاویر تمام رنگی با وضوح بالا در شرایط نوری کم و یا حتی تاریکی مطلق، روند شناسایی مظنون و یا مجرمین را سرعت می‌بخشد. در تصاویر زیر، تفاوت دوربین معمولی و دوربین ColorVu  را نشان می دهد:

ColorVu هایک ویژن
ColorVu هایک ویژن

استفاده از سنسور و لنز پیشرفته:

در دوربین‌های ColorVu هایک ویژن، از لنزهای پیشرفته و با حساسیت بالا، به منظور ارائه تصاویر با وضوح بالا، تمام رنگی همراه با جزئیات بالا در محیط‌های کم نور و تاریک استفاده شده است. قابلیت نورپردازی مکمل این محصولات این امکان را به کاربران می‌دهد تا به تنظیم نور در مقیاس 0-100 بپردازند و به تصویر ایده‌آل خود دسترسی پیدا کنند.

دوربین  ColorVu هایک ویژن با استفاده از ویژگی زیر، تحول گسترده‌ای در صنعت نظارت تصویری ایجاد کرده است:

ColorVu هایک ویژن
ColorVu هایک ویژن

دوربین‌ها Colorvu هایک ویژن چگونه کار می کنند؟

لنز با دیافراگم بالا:

از ویژگی‌های بارز Colorvu نسبت به دوربین‌های معمولی استفاده از لنز با دیافراگم بالا است. این سری محصولات لنز واید و دیافراگم بالا تا ƒ / 1.0  دارند که می‌توانند نور زیادی را وارد لنز دوربین کنند و تصویر را بیشتر روشن می‌‌سازند.

در این محصولات، برای کاهش شدت نور، افزایش روشنایی و اشباع رنگ متعادل از پوشش ضد انعکاس (BBAR) و شیشه پخش نور و ضد کروم (ED) استفاده شده است دو تکنولوژیED و BBAR به ارائه تصاویر روشن کمک می‌کند.

سنسورهای حساس و پیشرفته:

سنسورهای حساس ColorVu ، به منظور نظارت محیط پیرامون و مکان‌هایی که نور کافی ندارند و  وضوح تصاویر اهمیت دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرند، این سری سنسورها، نوری که به سطح آن‌ها می‌رسد را جذب می‌کنند و سبب ارائه تصاویر روشن با وضوح بالا و جزئیات بیشتر می‌شوند.

ColorVu هایک ویژن
ColorVu هایک ویژن
 • ویژگی‌های بارز سنسورهای دوربین های Colorvu نسبت به دوربین های معمولی
 • این سری محصولات جدید با استفاده از سنسور پیشرفته، نور را به اندازه کافی جذب می‌کنند و تصاویر با وضوح بالا را ارائه می دهند.
 • ارائه تصویر تمام رنگی در شرایط نوری کم
 • بهره گیری از 3DNR برای کاهش نویز تصاویر
همچنین بخوانید:  HDCVI بهتر است یا HDSDI؟

نور مکمل ColorVu

با استفاده از این قابلیت، اگر دوربینی در محیطی نصب شود که نور کافی محیطی نداشته باشد یا هیچ لامپی در محیط روشن نباشد و یا دوربین مورد استفاده استارلایت نباشد، می‌توان تصویر تمام رنگی و با وضوح بالا داشت.

ColorVu  هایک ویژن برای استفاده در چه مکان‌هایی مناسب است

 • کسب و کارهای کوچک

محافظت از افراد، اموال و همچنین ورودی ها و خروجی ها، فضاهای داخلی و خارجی کم نور، محل هایی مانند: راهروهای تاریک، پیاده‌روها، قسمت‌های متروکه و مراکز بارگیری که ممکن است مورد سرقت و حمله مسلحانه قرار گیرند. بسیار حائز اهمیت است که دوربین های ColorVu افراد را در ایجاد امنیت در محیط کار و محیط پیرامون، یاری می‌سازند.

 • پارکینگ‌ها

حفاظت از پارکینگ‌ها، با چالش‌های بسیاری روبروست، برای نظارت کامل و دریافت تصاویر مناسب به منظور کنترل بهتر پارکینگ‌ها، همواره نیاز به تامین نور کافی مطرح می‌شود. با ارائه این سری دوربین‌های هایک ویژن، دیگر نیازی به نورپردازی و تامین نور زیاد نیست. این سری محصولات، حامی حفاظت از محیط زیست است و کاربران را برای صرفه جویی در انرژی، هزینه و زمان کمک می کند. همچنین با ارائه تصاویر با جزئیات کافی از قبیل: رنگ لباس و رنگ خودرو مظنون، مراجع قضایی را در یافتن فرد متهم یاری می‌رساند.

 • مجتمع های مسکونی

اغلب مجتمع‌های مسکونی، ساختمان‌ها، شهرک‌ها، پیاده روها و راه پله‌ها دارای قسمت‌هایی هستند که کم نوراند و یا نور کافی ندارند؛ لذا استفاده از این سری محصولات، به حفظ امنیت ساکنین و افراد کمک شایانی می‌کنند.

 • پارک ها و مراکز تفریحی

امنیت مکان‌هایی چون پارک‌ها، مراکز تفریحی، پیاده روها، مراکز ورزشی، ورودی و خروجی سرویس‌های بهداشتی و فضاهای عمومی، بسیار حائز اهمیت است که استفاده از این سری محصولات، در این امر کمک کننده است.

از آنجایی که هایک ویژن برندی از خانواده فراگسترا است. احتمال دارد که در آینده نزدیک دوربین‌های انقلابی ColorVu هایک ویژن در ایران نیز موجود شوند. این مقاله به قلم خانم مهندس ندا عزتی از استادان برجسته نظارت تصویری فراگستر نوشته شده است.

Our Score
برای رای دادن به این مقاله کلیک کنید
[Total: Average: ]