امتیاز4.9/5
تعداد بازدید54

تحول فن آوری های پیشرفته در سال ۲۰۱۷

تحول فن آوری پیشرفته در سال ۲۰۱۷

به گزارش فراگستر به نقل از سایت سکیوریتی وردهتل، “جنبش در فن آوری” از هوش مصنوعی تا اینترنت اشیاء، نوآوری های دور از دسترسی هستند که در هر بخش از فن آوری در سراسر جهان آشکار شده اند و پیوسته در حال تغییر مسیر مصرف کننده اند و بین تجارت و ماشین آلات تعامل برقرارمی کنند و بر اساس مقالات علمی منتشر شده از سوی IHS Markit صنعت را به سمت انقلابی دیگر در گسترش فن آوری ترغیب می کنند.

کارشناسان نماینده صنعت هایی چون شرکت های تبلیغاتی، خودرو، شبکه، دستگاه های مصرف کننده ، سرگرمی، نمایشگرها ، رسانه، نیمه هادی ها ، مخابرات و… می باشند. این تحلیل ها برای پیش بینی اطلاعات در بازار جهانی فن آوری در سال جدید ارائه می شود.

در آخرین گزارش IHS Markit به ۷ جنبش در فن آوری سال ۲۰۱۷ اشاره شده است.

جنبش ۱ – تسریع ساخت و ساز هوشمند با محصولات در دنیای واقعی

شرکت ها از اینترنت اشیاء استفاده می کنند تا نشان دهند تولید محصولات به چه صورت انجام می شود ، چگونه زنجیره تأمین محصول مدیریت می شود و چگونه مشتری می تواند طراحی را تحت تأثیر قرار دهد. برای مثال شرکت های اتوماسیون یا شرکت های کاربری، برنامه مخصوص خود را به عنوان یک سرویس منتشر کرده و آن را در فضای ابری ارائه می دهند و برای ارائه پروژه های اینترنت اشیاء در بازار صنعتی رقابت می کنند.

جنبش۲- هوش مصنوعی

در حال حاضر، متخصصین هوش مصنوعی از تعداد انگشت شماری شرکت ( مانند Amazon’s Alexa, Apple’s Siri) توسط تلفن های هوشمند و دیگر ابزار ها به بیلیون ها کاربر دسترسی دارند. با این حال ایجاد تغییرات بزرگی به آنها محول شده و مسیر آنها کنترل مستقیم بشر توسط هوش مصنوعی است مانند اتومبیل های بدون سرنشین و روبات.

جنبش ۳- ظهور دنیای مجازی

بعد از چندین سال تبلیغات برای واقعیت در پس دنیای مجازی، تکمیل و ترکیب دنیای دیجیتالی به طور کامل در سال ۲۰۱۷ راه اندازی می شود. فن آوری دنیای مجازی اما واقعی را می توان در فضایی مانند facebook ، google و ماکروسافت مشاهده کرد. نسخه های جدید دنیای مجازی واقعی قادر به اجرای بازی های سرگرم کننده با تصاویری با کیفیت ۴k هستند و حتی اگر دسترسی به آنها برای سال های بعد محدود شود کیفیت بالا را وجود خواهد داشت.

جنبش۴- فضای ابری

ارائه دهندگان سرویس های ارتباطی، موج جدیدی از نوآوری را ارسال می کنند به طوری که برای برقراری ارتباط با تشکیلات، چندین فضای ابری را در اختیار قرار می دهد. شرکت IHS Markit از این فضای ابری بهره می برد. در سال ۲۰۱۷ پیشنهادهای جدیدی برای نرم افزار های قدیمی به همراه پیشنهادهای پیشرفته ای از سوی Amazon ,IBM و گوگل توسط تراشه Tensor ارائه می شود. توسعه و گسترش را در دو سال آینده خواهیم دید.

جنبش ۵ – دگرگونی در شکل دستگاه های جدید

توسعه در هواپیماهای بدون سرنشین بارزترین مثال از یک محصول تکامل یافته در چند سال گذشته است که به سرعت به صورت انبوه وارد بازار شده است. چاپگرهای ۳D نیز مثالی ازین دست هستند.

جنبش ۶- منابع خورشیدی بزرگترین منبع انرژی های نو تجدید پذیر

در سال ۲۰۱۷ فن آوری فتوولتائیک شرایط خود را به عنوان بزرگ ترین منبع جدید انرژی تجدید پذیر حفظ می کند. بیش از یک چهارم از کل ظرفیت فتوولتائیک در سال ۲۰۱۷ به شکل پنل های خورشیدی در سراسر جهان اضافه خواهد شد . رشد منبع خورشیدی باعث صرفه جویی در هزینه سامانه فتوولتائیک می شود.

جنبش ۷- فن آوری های کم مصرف باعث دست یابی به دستگاه هایی تحت اینترنت اشیاء می شود.

اولین دسته از فن آوری های کم مصرف، شبکه ها هستند که به صورت وایرلس و در قالب WIFI و بلوتوث در سراسر جهان در سال ۲۰۱۷ در دسترس خواهند بود. فن آوری مذکور بسیار مؤثر می تواند دستگاه های را که دسترسی به آنها مشکل است با هزینه پایین به دستگاههای اینترنت اشیاء مرتبط کند. افزایش دسترسی و هزینه پایین این فن آوری، ارتباط را برای سنجش هوشمند، ساختمان هوشمند، کشاورزی دقیق و سایر عملکردهای دیگر ایجاد می کند.

منبع:سکیوریتی ورد هتل

[rockthemes_promotion_box background_color=”#2d7bbf” font_color=”#FFFFFF”]  فراگستر آنلاین گسترده ترین کانال خبری و آموزشی در زمینه سامانه های حفاظت الکترونیک ( و کنترل دسترسی)

rockthemes_shortcode_start[rockthemes_button icon_align=”right” icon_title=”عضویت در کانال” button_size=”” button_color=”caution” button_shadow=”no” button_shape=”button-rounded” extra_class=”” button_link_target=”_blank” button_align=”right” link_url=”http://telegram.me/faragostaronline” link_id=”false” bg_color_default=”#FFFFFF” bg_color_hover=”#FFFFFF” text_color_default=”#FFFFFF” text_color_hover=”#FFFFFF” border_color=”#FFFFFF” button_bg_border=”use_bg_color_use_border” border_color_hover=”#FFFFFF” attr_title=”” link_is_tax=”false” tax_name=”custom-link” icon_class=”icomoon icomoon-icon-bullhorn” icon_url=””]عضویت در کانال[/rockthemes_button]rockthemes_shortcode_end[/rockthemes_promotion_box]

همچنین بخوانید:  شرکت اپتکس قابلیت شمارش افراد را به نمایش می گذارد
کلیدواژه : 2017Dahuaفن آوری ها
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X