حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

سوالات متداول دوربین مداربسته

[faqs]

دوربینها تصویر ندارند و روی هر کانال یک علامت سوال قرمز وجود دارد

استاندارد تصویر دوربین یا دستگاه روی PAL و دیگری روی NTSC می باشد، ابتدا منوی دستگاه را چک کنید که استاندارد تصویر روی PAL باشد، اگر درست بود منوی OSD دوربین را چک کنید.

استاندارد تصویر دستگاه را چگونه بررسی کنم؟

وارد منوی دستگاه بشوید، وارد تنظیمات عمومی یا General بشوید، در این قسمت اگر استاندارد تصویر روی NTSC بود، آن را روی PAL قرار دهید.

استاندارد تصویر دوربین را چگونه بررسی کنم؟

وارد منوی OSD دوربین بشوید، و داخل منوها و زیر منوهای دوربین، دنبال گزینه های PAL و NTSC بگردید، اگر گزینه PAL را پیدا کردید، به معنی درست بودن تنظیمات است، اگر گزینه NTSC را پیدا کردید آن را روی PAL قرار دهید. از آنجایی که منوی OSD دوربین های مختلف با یکدیگر متفاوت است، نمیتوان مسیر مشخصی برای این گزینه معرفی کرد.

چگونه میتوانم تصاویر دوربین را در تلگرام دریافت کنم؟

برای این کار تنظیمات ایمیل را در دستگاه انجام داده و سپس در قسمت تشخیص حرکت گزینه ارسال ایمیل و عکس را فعال کنید، سپس Gmail Bot را در تلگرام فعال کنید و ایمیل دریافت کننده را در آن فعال کنید.

ورژن دستگاه را از کجا می توانم پیدا کنم؟

برای اطلاع از ورژن دستگاه به مسیر Menu\Info\System\Version بروید

دوربین ها تصویر ندارند و روی هر کانال واژه Hacked,Firmware و یا Upgrade نوشته شده

اگر از دستگاه های NVR و دوربین های IP استفاده می کنید، دستگاه و دوربین ها را آپدیت کنید، در غیر این صورت فقط دستگاه را آپدیت کنید و بعد از اپدیت حتما دستگاه و دوربین ها ار ریست فکتوری کنید.

چگونه می توانم دستگاه های داهوا و مکسرون را بروزرسانی کنم؟

آموزش روش های مختلف بروز رسانی در بخش آموزش ها قرار داده شده، لطفا جهت مطالعه این آموزش، به لینک زیر مراجعه نمایید https://goo.gl/eEMrYr

فایل بروزرسانی را از کجا دریافت کنم؟

برای دریافت فایل بروزرسانی با فروشنده ای که دستگاه را از ایشان خریداری کرده اید تماس بگیرید.

خروجی HDMI تصویر ندارد ولی خروجی VGA تصویر دارد

رزولوشن دستگاه را پایین بیاورید، در صورتی که باز هم تصویر نداشتید دستگاه را برای واحد گارانتی فراگستر ارسال کنید.

خروجی HDMI و VGA هیچکدام تصویر ندارد ولی از طریق شبکه تصویر وجود دارد

نمنایشگر یا کابل HDMI شما از رزولوشن دستگاه پشتیبانی نمی کند، از طریق وب، رزولوشن دستگاه را پایین بیاورید

خروجی HDMI و VGA تصویر ندارد از طریق شبکه هم نمی توان وصل شد

دستگاه را برای بررسی به واحد گارانتی فراگستر ارسال نمائید

رمز عبور دستگاه را چگونه تغییر دهم؟

وارد منوی دستگاه بشوید و به مسیر Setup\System\Account بروید، سپس کاربر مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Modify User کلیک کنید، حال گزینه Modify Password را تیک بزنید، در قسمت Old Password، رمز قبلی و در قسمت New Password رمز جدید را وارد کنید در آخر در قسمت Confirm Password، رمز جدید را مجددا وارد کنید و روی Save کلیک کنید.

در قسمت تغییر رمز، 3 کادر رنگی وجود دارد که با وارد کردن رمز جدید، رنگ آنها تغییر میکند، این به چه معنا است؟

رنگ این کادر ها نشان دهنده میزان امنیت رمز عبور شما می باشند، رنگ قرمز به معنی پایین ترین و رنگ سبز به معنی بالاترین درجه امنیت می باشد.

زمانی که رمز عبور جدید را وارد می کنم و روی Save کلیک میکنم، این پیغام را می دهد : the password of admin can't be admin؟

برای بالا بردن امنیت دستگاه، نمی توانید رمز عبور admin را همان admin بگذارید و باید رمز دیگری انتخاب کنید که توسط افراد غیر مجاز به راحتی پیدا نشود.

زمانی که رمز عبور جدید را وارد می کنم و روی Save کلیک میکنم، این پیغام را می دهد : operation failed:the assword length shall be 8-32؟

یعنی رمز عبور شما باید حداقل 8 و حداکثر 32 کاراکتر باشد

زمانی که رمز عبور جدید را وارد می کنم و روی Save کلیک میکنم، این پیغام را می دهد : the input new passwords do not match؟

یا رمز عبور را در قسمت Confirm Password اشتباه وارد کرده اید یا اصلا وارد نکرده اید

روش بازپخش تصاویر ضبط شده در دستگاه چگونه است؟

وارد منوی دستگاه بشوید و روی بازپخش (Playback) کلیک کنید، دوربینهای مورد نظر را انتخاب کنید، تاریخ و ساعت را مشخص کنید، روی جستجو (Search) کلیک کنید، روی علامت پخش (Play) در پایین، وسط صفحه کلیک کنید یا روی نوار رنگی هر کانال در نوار زمان 2بار کلیک کنید.

روش پشتیبان گیری از تصاویر در دستگاه چگونه است؟

یک فلش به دستگاه متصل کنید، وارد منوی دستگاه بشوید، روی پشتیبان (Backup) کلیک کنید، کانال های مورد نظر را انتخاب کنید، تاریخ و ساعت را مشخص کنید، در قسمت Format نوع فایل را انتخاب کنید، روی شروع پشتیبان (Start Backup) کلیک کنید.

نام نرم افزار انتقال تصویر موبایل داهوا و مکسرون چیست؟

برای دستگاه های اندروید gDMSS و برای دستگاه های iOS نام نرم افزار iDMSS می باشد

روش انتقال تصویر p2p با نرم افزار موبایل داهوا چگونه است؟

ابتدا ارتباط دستگاه را با اینترنت برقرار کنید سپس در منوی p2p یا easy4ip تیک فعال سازی را بزنید و در نرم افزار موبایل روی علامت دوربین بالا سمت راست زده و روی Add Device تپ کنید، حال روی wired device بزنید و در پنجره بعدی p2p را انتخاب کنید در اینجا اطلاعات دستگاه را وارد کرده و در قسمت SN شماره سریال دستگاه را وارد کنید و روی Start live preview بزنید تا تصاویر نمایش داده شود.

روش فعال سازی صدا در موبایل چگونه است؟

روی کانال مورد نظر دوبار بزنید تا تصویر بزرگ شود، سپس زیر تصویر روی علامت میکروفن یا اسپیکر بزنید تا صدای کانال پخش شود

روش بازپخش تصاویر ضبط شده در نرم افزار موبایل چگونه است؟

روی علامت 3خط بالا سمت چپ و سپس روی Playback بزنید، پس از باز شدن پنجره باز پخش، روی علامت دوربین بالا سمت راست بزنید و در فهرست باز شده دستگاه و کانال ها و تاریخ و ساعت مورد نظر را انتخاب کرده و روی start playback بزنید

چگونه میتوانم در گوشی فیلم دوربین را ضبط کنم؟

کانال مورد نظر را انتخاب کنید و روی علامت دوربین فیلم برداری در پایین تصویر بزنید

چگونه میتوانم از تصویر در حال پخش عکس بگیرم؟

کانال مورد نظر را انتخاب کنید و روی علامت دوربین عکاسی در زیر تصویر بزنید

چگونه میتوانم تصاویر دستگاه و دوربین ها را در وب مشاهده کنم؟

ابتدا باید در تنظیمات Internet Explorer گزینه های نصب و اجرای ActiveX ها را فعال کرده و سپس در مرورگر خود آدرس IP دستگاه یا دوربین را وارد کنید و در صورت نیاز نرم افزار دوربین را نصب کنید و در قسمت لاگین نام کاربری و رمز عبور را وارد و روی login کلیک کنید

در وب IP دستگاه یا دوربین را میزنم ولی به دستگاه یا دوربین دیگری متصل می شود

این به این معنی است که IP این دستگاه یا دوربین در شبکه به دستگاه یا دوربین دیگری نیز اختصاص یافته و باید یکی از آن ها را قطع کنید و IP دستگاه موجود را تغییر داده و سپس دستگاه دوم را متصل کنید

رمز روز دستگاه را در وب میزنم ولی عمل نمیکند

رمز روز فقط پای دستگاه عمل میکند

در وب با کاربر 888888 نمیتوانم وارد شوم

کاربر 888888 فقط پای دستگاه کار میکند

روش بازپخش تصاویر ضبط شده در وب چگونه است؟

از طریق وب به دستگاه متصل شوید و روی گزینه Playback کلیک کنید سپس کانال ها و تاریخ و ساعت مورد نظر را انتخاب و روی play کلیک کنید

روش پشتیبان گیری از تصاویر در وب چگونه است؟

در منوی بازپخش یا همان playback روی File List و سپس روی More کلیک کنید، در اینجا کانال مورد نظر و تاریخ و ساعت را مشخص کرده و روی Search کلیک کنید، سپس برای دانلود فیلم ها روی کامپیوتر روی Down to local و برای پشتیبان گیری به صورت ریموت، فلش را به دستگاه متصل کرده و در همین پنجره روی remote backup کلیک کنید. برای انتخاب فرمت قابل پخش روی کامپیوتر هم باید ASF یا AVI را انتخاب کنید.

چگونه دستگاه DVR یا NVR و یا دوربین IP را در Smart PSS تعریف کنم؟

نرم افزار را باز کرده و در صفحه اول روی Devices کلیک کنید، سپس در بالا سمت چپ پنجره روی Auto Search کلیک کنید، در این پنجره دستگاه ها و دوربین های موجود در شبکه یافت می شوند، حال دستگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و دو بار روی آن کلیک کنید و یا تیک آن را زده و روی گزینه Add کلیک کنید، حال پنجره ای باز می شوود و از شما نام کاربری و رمز عبور می خواهد، پس از ورود اطلاعات فوق، روی OK کلیک کنید، پنجره Auto Search را ببندید، در قسمت بالای برنامه و در کنار زبانه Devices، روی علامت + کلیک کنید، روی Live View کلیک کنید، سمت چپ پنجره فهرست دستگاه های موجود در نرم افزار مشاهده می شود، روی دستگاه مورد نظر راست کلیک کرده و روی Main Stream کلیک کنید. اکنون باید تصاویر را مشاهده کنید.

فیلم های ضبط شده در دستگاه را چگونه از طریق Smart PSS بازپخش کنم؟

روی علامت + بالای پنجره کلیک کنید، روی Playback کلیک کنید، در سمت چپ برنامه روی Device کلیک کنید، در لیست پایین، دستگاه و دوربینهای خود را انتخاب کنید، پایین همین قسمت، تاریخ و ساعت آغاز و پایان را مشخص کنید، روی Search کلیک کنید، پس از جستجو، فیلم کانال(های) مورد نظر را پخش کنید. برای هماهنگ شدن زمان کانالها روی گزینه Sync که سمت چپ گزینه Play قرار دارد کلیک کنید.

فیلم های ضبط شده در Smart PSS را چگونه از طریق همین نرم افزار بازپخش کنم؟

روی علامت + بالای پنجره کلیک کنید، روی Playback کلیک کنید، در سمت چپ برنامه روی Devic کلیک کنید، در لیست پایین، PC NVR را انتخاب کنید و تیک دوربین های مورد نظر خود را بزنید، پایین همین قسمت، تاریخ و ساعت آغاز و پایان را مشخص کنید، روی Search کلیک کنید، پس از جستجو، فیلم کانال(های) مورد نظر را پخش کنید. برای هماهنگ شدن زمان کانالها روی گزینه Sync که سمت چپ گزینه Play قرار دارد کلیک کنید.

فیلم هایی که در Smart PSS به صورت دستی ضبط کرده ام را چگونه مشاهده کنم؟

روی علامت + بالای پنجره کلیک کنید، روی Playback کلیک کنید، در سمت چپ برنامه روی Local کلیک کنید، در لیست سمت چپ تمام فیلم هایی که به صورت دستی ضبط شده است، قابل مشاده می باشد.

روش پشتیبان گیری از تصاویر در Smart Pss چگونه است؟

همانند روال بازپخش، فیلم های مورد نظر خود را پیدا کنید،

چگونه میتوان پس از باز و بسته کردن Smart PSS چیدمان قبلی را اجرا کرد؟

درSmart PSS بالا سمت راست روی علامت چرخ دنده بزنید و در قسمت Initial Page گزینه Resume Last Page را انتخاب کرده و در قسمت Preview and Playback گزینه Resume Last Preview را تیک بزنید و ذخیره کنید

چگونه میتوان تصاویر را به صورت چرخشی نمایش داد؟

باید تنظیمات tour & task را انجام دهید، برای این کار به آموزش های داخل سایت و کانال فراگستر مراجعه نمایید

برنامه Smart PSS چه تعداد کانال را همزمان نمایش میدهد؟

در یک View تعداد 64 کانال و نهایتا تا 250 کانال

در Smart PSS چگونه میتوان در بیش از یک مانیتور تصاویر را پخش کرد؟

ابتدا باید مانیتور ها را به کامپیوتر متصل کنید و به هر کدام یک دسکتاپ اختصاصی بدهید، سپس کانال هارا در Smart PSS در Viewهای مختلف بچینید و تَبِ هر View را با ماوس گرفته از برنامه به بیرون بکشید که باعث میشود یک پنجره جداگانه نمایش داده شود و آن پنجره را کشیده و در مانیتور بعدی رها کنید

نرم افزار Config Tool چه کاربرد هایی دارد؟

با استفاده از این نرم افزار می توانید کلیه تجهیزات داهوا و مکسرون را، صرف نظر از رنج IP آن ها در شبکه پیدا کنید، همچنین می توانید به تنظیمات این تجهیزات دسترسی پیدا کرده و حتی فریم ور های جدید را روی دستگاه ها بریزید.

نرم افزار Config Tool را از کجا دریافت کنم؟

این نرم افزار را می توانید از لینک زیر در سایت فراگستر دریافت کنید https://goo.gl/nuiUq5

چگونه از طرق Config Tool دستگاه ها و دوربین ها را بروز رسانی کنم؟

در منوی سمت چپ روی آیکون فلش به سمت بالا که داخل دایره هست کلیک کنید، در اینجا تجهیزات موجود در شبکه لیست می شود، حال تیک دستگاه یا دوربین مورد نظر را بزنید، روی Browse کلیک کنید، فایل بروزرسانی را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید، حال روی Upgrade کلیک کنید و منتظر بمانید تا عملیات بروز رسانی به پایان برسد.

فایل آپدیت را انتخاب میکنم ولی اپدیت آغاز نمیشود

احتمالا رمز عبور دوربین یا دستگاه را تغییر داده اید، بالای صفحه روی Search Setting کلیک کنید و Ip دستگاه یا دوربین و نام کاربری و رمز عبور جدید را وارد کرده و روی Search کلیک کنید حال مراحل بروز رسانی را آغاز کنید

فایل آپدیت را انتخاب میکنم و تا 50% میرود ولی متوقف میشود

احتمالا فایل را اشتباه انتخاب کرده اید و یا ارتباط دستگاه قطع شده است

دستگاه یا دوربین در حال بروز رسانی بود که ارتباط قطع شد یا برق قطع شد و دستگاه یا دوربین دیگر بالا نمی آید

دستگاه یا دوربین باید فلش بشود و برای این کار باید به گارانتی فراگستر ارسال شود

دوربینها تصویر دارند و پس از اتصال هر دوربین به دستگاه پیغام Encode Resolution Change روی صفحه ظاهر می شود

این پیغام عادی است و به معنی تغییر رزولوشن تصویر می باشد

دوربینها تصویر ندارند ولی پس از اتصال دوربین به دستگاه پیغام Encode Resolution Change روی صفحه ظاهر می شود

این پیغام به این معنی است که دستگاه دوربین ها را شناسایی کرده ولی نمی تواند استریم دوربین را بخواند، برای پخش تصاویر ابتدا دستگاه را بروز رسانی و سپس ریست فکتوری کنید، در صورتی که تصویر دوربین نیامد باید برای تصویر کوپک Sub Streamو برای تصویر بزرگ Main Stream را تغییر دهید.

روش دسترسی به منوی osd دوربین از طریق دستگاه چگونه است؟

تصویر دوربین مورد نظر را بزرگ کنید، روی صفحه راست کلیک کنید، روی گزینه PTZ کلیک کنید، روی فلش کوچکی که سمت راست پنجره قرار دارد کلیک کنید، گنجره بزرگ تر می شود، روی علامن دوربین دام در گوشه بالای راست پنجره کلیک کنید، روی گزینه Enter کلیک کنید

روش دسترسی به منوی osd دوربین از طریق کابل دوربین چگونه است؟

اگر روی کابل دوربین دکمه منوی OSD وجود داشته باشد، با فشردن آن منوی OSD باز می شود، در غیر این صورت فقط از طریق دستگاه می توانید به منوی OSD دسترسی پیدا کنید

روش دسترسی به منوی دوربین از طریق کابل utc چگونه است؟

اگر دوربین از UTC Controller پشتیبانی کند، می توانید دوربین را به کابل UTC و کابل UTC را به دستگاه متصل کنید، اکنون کابل UTC مانند کلید منوی OSD عمل می کند.

چگونه می توانم حالت دوربین را در دوربین های (2in1) (3in1) (4in1) عوض کنم؟

ابتدا وارد منوی OSD دوربین بشوید و سپس در قسمت

دستگاه های XVR از چه دوربین هایی پشتیبانی می کنند؟

این دستگاه ها از دوربین های HDCVI,HDTVI,AHD,IPC,Analog پشتیبانی می کنند

آیا دستگاه های XVR از دوربین های میکروفن دار پشتیبانی میکنند؟

مدل هایی که در لیست قیمت، کنار آن ها ستاره خورده است، از دوربین های میکروفن دار پشتیبانی می کنند.

آیا در چیدمان دوربین ها در XVR محدودیتی از لحاظ نوع دوربین وجود دارد؟

خیر، روی هر کانال، هرنوع دوربینی که بخواهید می توانید بگذارید.

چه تعداد دوربین IP می توان روی دستگاه XVR گذاشت؟

به تعداد کانال های دستگاه و کانال های اضافه ای که در مشخصات قید شده. به عنوان مثال دستگاه XVR5416L میتواند 8+16 کانال تصویر بدهد. یعنی میتوانید 16 کانال HD Analog به علاوه 8 کانال IP داشته باشید یا اینکه تمام 24 کانال را دوربین IP نصب کنید.

روی دستگاه های XVR دوربین IP تا چند ما پیکسل می توان نصب کرد؟

ین موضوع بستگی به پهنای باند دستگاه دارد. پهنای باند هر دستگاه در مشخصات آن قید شده است.

دستگاه های CVR از چه نوع دوربین هایی پشتیبانی می کنند؟

دستگاه های CVR از دوربین های HDCVI,IPC,Analog پشتیبانی می کنند.

چه تعداد دوربین IP روی دستگاه های CVI می توان نصب کرد؟

این موضوع به مدل دستگاه بستگی دارد. در قسمت نوع کانال یا Channel Type می توانید تعداد کانال های IP را مشاهده کنید.

دوربین IP چند مگاپیکسل روی دستگاه های CVR می توان تعریف کرد؟

این موضوع به مدل دستگاه بستگی دارد. در مشخصات هر دستگاه این موضوع قید شده است.

پهنای باند دستگاه های CVR چقدر می باشد؟

این موضوع به مدل دستگاه بستگی دارد. در مشخصات هر دستگاه این موضوع قید شده است.

کدام مدل های CVR از دوربین 4مگاپیکسل پشتیبانی می کنند؟

فقط مدل هایی که در پارت نامبر آن ها کد 4M وجود دارد

آیا دستگاه های CVR از دوربین میکروفن دار پشتیبانی می کنند؟

بله این دستگاه ها از دوربین های دارای میکروفن داخلی پشتیبانی میکنند.

آیا برای صدای دوربین های میکروفن دار، کابل جداگانه باید نصب شود؟

خیر برق این میکروفن ها از خود دوربین و صدای میکروفن نیز از طریق کابل تصویر دوربین منتقل می شود.

دستگاه های CVR از چه تعداد دوربین میکروفن دار پشتیبانی می کنند؟

تمام کانال های دستگاه را میتوانید دوربین میکروفن دار بگذارید.

چگونه در NVR دوربین IP تعریف کنم؟

کلید سمت چپ ماوس را روی صفحه فشار دهید و روی گزینه Camera Registration کلیک کنید، در قسمت بالای پنجره باز شده روی Device Search کلیک کنید. در صورتی که ارتباط دوربین های شما با NVR برقرار باشد، دوربین های موجود در شبکه در این قسمت لیست خواهند شد. می توانید 2بار روی دوربین کلیک کنید و یا تیک دوربین های مورد نظر را زده و روی گزینه Add کلیک کنید تا دوربین ها وارد لیست پایین صفحه شده و در NVR تعریف بشوند.

چگونه دوربین IP را از NVR حذف کنم؟

کلید سمت چپ ماوس را روی صفحه فشار دهید و روی گزینه Camera Registration کلیک کنید، در لیست پایین صفحه، تیک دوربین مورد نظر را زده و روی گزینه Delete کلیک کنید.

چگونه می توانم IP دوربین را از طریق NVR تغییر دهم؟

کلید سمت چپ ماوس را روی صفحه فشار دهید و روی گزینه Camera Registration کلیک کنید، اگر قبلا دوربین را در NVR تعریف کرده اید، باید آن را حذف کنید، در غیر این صورت در لیستی که در قسمت بالای پنجره مشاهده می کنید، دوربین مورد نظر را پیدا کرده، تیک آن را بزنید، روی گزینه Modify IP کلیک کنید، در پنجره باز شده در قسمت IP Address مقدار مورد نظر خود را وارد کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید، پس از تغییر IP صبر کنید تا دوربین خاموش/روشن شود، سپس مجدد روی Device Search کلیک کنید و دوربین را با IP جدید در NVR تعریف کنید.

چگونه می توانم IP دوربین را از طریق Config Tool تغییر دهم؟

نرم افزار Config Tool را باز کنید، نرم افزار به طور خودکار دوربین های موجد در شبکه را پیدا می کند، در مقابل دوربین مورد نظر، روی گزینه IP Modfocation کلیک کنید، اکنون مقادیر IP, Subnet Mask, Gateway را وارد کرده و روی OK کلیک کنید.

چگونه از طریق وب در NVR دوربین IP تعریف کنم؟

ابتدا اینترنت اکسپلورِر را باز کرده و در قسمت آدرس، IP دستگاه NVR را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. در صفحه لاگین، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. به مسیر Setup\Image\Registration رفته و روی Device Search کلیک کنید و صبر کنید دوربین های موجود در شبکه پیدا شوند. سپس تیک دوربین مورد نظر را زده و روی Add کلیک کنید.

چگونه از طریق وب، دوربین IP را از NVR حذف کنم؟

ابتدا اینترنت اکسپلورِر را باز کرده و در قسمت آدرس، IP دستگاه NVR را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. در صفحه لاگین، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. به مسیر Setup\Image\Registration رفته و در لیست پایین صفحه تیک دوربین مورد نظر را بزنید و روی گزینه Delete کلیک کنید.

چگونه می توانم IP دوربین را از طریق وب تغییر دهم؟

ابتدا نرم افزار اینترنت اکسپلورِر را باز کرده، و سپس آدرس IP دوربین را در قسمت آدرس وارد کرده و کلید Enter را بزنید. پس از ورود به صفحه لاگین، نام کاربری و رمز عبور را وارد کرده و کلید Enter را بزنید. حال به قسمت تنظیمات شبکه رفته و IP دوربین را عوض کنید.

چگونه می توانم IP دوربین را از طریق وب دستگاه NVR تغییر دهم؟

ابتدا اینترنت اکسپلورِر را باز کرده و در قسمت آدرس، IP دستگاه NVR را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. در صفحه لاگین، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و کلید Enter را بزنید. به مسیر Setup\Image\Registration بروید. اگر قبلا دوربین را در NVR تعریف کردید باید ابتدا آن را حذف کنید. در قسمت بالای پنجره روی Device Search کلیک کنید تا دوربین های موجود درشبکه در لیست نمایش داده شوند، سپس تیک دوربین مورد نظر را بزنید و روی گزینه Modify IP کلیک کنید. حال IP مورد نظر را وارد کرده و روی OK کلیک کنید.

چه تعداد دوربین با رزولوشن بالا می توان در NVR تعریف کرد؟

این موضوع به پهنای باندی که دوربین ها اشغال می کنند و همینطور پهنای باندی که دستگاه NVR فراهم می کند بستگی دارد. به عنوان مثال اگر یک دستگاه 16 کانال داشته باشیم و بخواهیم 16 عدد دوربین 4 مگا پیکسل در آن تعریف کنیم، با توجه به اینکه هر دوربین حدود 7Mbps پهنای باند اشغال می کند، دستگاه شما باید حداقل حدود 120Mbps پهنای باند داشته باشد.

آیا بدون NVR هم می توانم از دوربین IP استفاده کنم؟

با استفاده از مرورگر وب و یا نرم افزار SPSS و یا نرم افزار های دیگری که از پروتکل Onvif پشتیبانی می کنند نیز می توانید تصاویر دوربین را دریافت کنید.

دوربین و NVR من یک برند است و هر دو به شبکه متصل هستند ولی NVR دوربین ها را پیدا نمی کند؟

اگر دوربین و NVR شما هر دو داهوا باشد، NVR باید تحت هر شرایطی دوربین ها را پیدا کند، در غیر این صورت اتصالات دوربین را بررسی کنید.

دوربین و NVR هر دو یک برند نیستند ولی به شبکه متصل هستند ولی NVR دوربین ها را پیدا نمیکند؟

اگر برند دوربین ها و NVR متفاوت باشد، باید آدرس IP دوربین ها و NVR در یک رنج باشد، اگر باز هم NVR دوربین ها را پیدا نکرد، باید دوربین ها را به صورت دستی در NVR تعریف کنید.

دوربین ها و NVR هر دو یک برند نیست، دوربین ها را به صورت دستی تعریف کردم ولی وضعیت دوربین ها قرمز است؟

پس از تعریف دوربین ها در NVR باید دوربین را ویرایش کرده و نام کاربری و رمز عبور صحیح را وارد نمایید.

دوربین ها و NVR هر دو یک برند نیست، دوربین ها را به صورتی دستی تعریف کردم، وضعیت دوربین ها سبز است ولی تصویر ندارم؟

اگر در پنجره کوچک تصویر ندارید باید تنظیمات Sub Stream و برای تصاویر بزرگ تنظیمات Main Stream را تغییر دهید.

دوربین ها را در NVR تعریف کردم ولی در تصویر پیغام User is Locked نمایش داده می شود؟

رمز عبور اشتباه وارد شده و دوربین قفل شده است، دوربین را خاموش و روشن کنید و رمز عبور صحیح را برای دوربین وارد کنید.

رمز عبور دوربین را فراموش کرده ام؟

برای ریست رمز عبور دوربین های IP، باید آن ها را به صورت سخت افزاری ریست فکتوری کنید. برای این منظور با واحد پشتیبانی فراگستر تماس بگیرید.

دوربین را در NVR تعریف کردم ولی در پنجره مربوطه پیغام Over Decode Ability نمایش داده می شود؟

این پیغام به این معنی است که مجموع پهنای باند دوربین های شما بیش از پهنای باند دستگاه می باشد و باید یکی از گزینه های Resolution, Frame Rate, Bit Rate را پایین تر بیاورید.

روی دستگاه های NVR دوربین IP تا چند مگا پیکسل میتوان نصب کرد؟

ین موضوع بستگی به پهنای باند دستگاه دارد. پهنای باند هر دستگاه در مشخصات آن قید شده است.

دستگاه های NVR تا چند فریم ضبط می کنند؟

این موضوع به دوربین بستگی دارد و هر میزان فریمی که دوربین ارسال کند دستگاه نیز آن را ضبط می کند.

چگونه میتوانم دوربین را به تنظیمات پیش فرض کارخانه(ریست فکتوری) برگردانم؟

از طریق وب به دوربین متصل شوید و به منوی setting یا setup مراجعه کنید، سپس روی system و default کلیک کنید. در اینجا کلیه گزینه ها را تیک بزنید و روی factory defaults یا تایید کلیک کنید.

چگونه میتوانم دوربین را به صورت سخت افزاری ریست کنم؟

دوربین را باز کرده و از جلو و عقب برد اصلی دوربین یک عکس واضح به تلگرام فنی فراپستر ارسال کنید تا همکاران پشتیبانی شما را راهنمایی کنند.

تصاویر را با پرش و تاخیر دریافت میکنم

مشکل از پهنای باند و بستر شبکه می باشد و باید بستر شبکه خود را بهبود ببخشید

تصاویر را با پرش و تاخیر دریافت میکنم و امکان بهبود بستر شبکه را ندارم

در دستگاه به مسیر main menu \ camera \ encode بروید و کانال ها را یک یکی انتخاب کرده و substream هر کانال را تا حدی کاهش دهید که تصاویر بدون تاخیر دریافت شوند.
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X