امتیاز4/5
تعداد بازدید79

فناوری Senseup در دوربین های مداربسته

فراگستر آنلاین – هشتم اسفندماه نودشش –ساعت ۱۵:۰۰

 

قابلیت sense up چیست ؟

زمانی را تصور کنید که در یک محیط تاریک قرار گرفته اید, عنبیه چشم شما باز می شود تا نور بیشتری وارد چشم شما شود و بعد از مدت اندکی محیط قابل مشاهده می شود.

***

به توانایی که در دوربین مداربسته، سرعت بسته شدن شاتر را کندتر می کند تا نور بیشتری وارد دوربین شده و تصویر روشن تری گرفته شود Sense UP گفته می شود. در مکان های تاریک به طور معمول نیاز به نصب سامانه روشنایی می باشد که با داشتن این توانایی نیاز به نور مصنوعی در محل به حداقل می رسد.

در تصویر زیر یک محل تاریک دیده می شود و در دو حالت فعال و غیرفعال بودن Sense UP را مشاهده می کنید.

 

 

مزایای استفاده از دوربینهای مداربسته با ویژگی Sense up

در واقع زمانی که Sense up فعال است و دوربین در محیط با نور اندک قرار دارد، شاتر مدت زمان طولانی تری باز می ماند و در نتیجه نور بیشتری وارد دوربین می شود و قدرت دیدن اشیا در نور اندک بیشتر می شود.

همانند مردمک چشم انسان، وقتی در معرض نور مستقیم قرار می گیرد و بعد بلافاصله به محیط تاریک می روید برای چند ثانیه دید شما کمتر می شود. این بدلیل تنگ شدن مردمک و ورود نور کمتر به داخل چشم می باشد اما هنگامی که وارد محیط تاریک می شود بعد از چند ثانیه مردمک چشم شما بازتر شده و باعث وارد شدن نور بیشتری به چشم شده و دید کم جبران می شود.

همچنین بخوانید:  روش های اسکن تصویر در دوربین مداربسته

معایب تکنولوژی Sense-up

قطعا می دانید برای داشتن تصاویر زنده و در اصطلاح Real دوربین می بایست حدود ۲۵ تا۳۰ فریم در ثانیه تولید کند، حال دوربینی که قابلیت Sense up دارد، برای دید در تاریکی و نور کم از طریق کاهش سرعت شاتر تعدادی از فریم ها را از دست می دهد و نمی تواند ۲۵ تا ۳۰ فریم در ثانیه را تولید کند.

پیشنهاد ما :

استفاده از دوربین های با تکنولوژی Sense-up را محدود به مناطقی نمایید که حرکت در آن زیاد نباشد زیرا در صورتی که حرکت زیاد باشد،تصاویر در تاریکی، مبهم و به اصطلاح بلور می شود.

 

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X