امتیاز4.6/5
تعداد بازدید79

قابلیت فوکوس سریع در دوربین مدار بسته داهوآ

فراگستر آنلاین – دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۴:۰۰

قابلیت فوکوس سریع در

یکی از دلایل خرید دوربین های مداربسته که دارای توانایی بزرگنمایی می باشند، دید بهتر و با کیفیت و عمق بیشتر نسبت به محیط است، اما از آنجایی که هنگام فوکوس کردن دوربین، فوکوس تصویر از بین می رود و مدت زمان می برد تا تصویر فوکوس شود، هر چقدر هم که کوتاه باشد، قادر خواهد بود جبران نا پذیر باشد. از این رو داهوآ فن آوری جدیدی را معرفی کرده است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

***

با توجه به افزایش نیاز کاربران به نظارت نقاط مورد نظر در فواصل طولانی (مانند نظارت کوهستان از مرکز محیط زیست) استفاده از دوربین های مدار بسته گردان نیز رو به افزایش می باشد. اما با توجه به الگوریتم هایی که در حال حاضر در دوربین های گردان به کار گرفته شده، کاربران با مشکلاتی از قبیل مات شدن تصویر، لرزش و فوکوس آهسته مواجه می شوند.

این مشکلات، کاربری سامانه را به شدت دشوار می کنند، در سامانه های نظارت تصویری، مات شدن تصویر دوربین مدار بسته، حتی برای چند لحظه کوتاه، امکان موجب از دست رفتن اطلاعات و مدارک مهمی ایجاد شود ، و این مساله باعث می شود دوربین مداربسته در بسیاری از سناریوها بلا استفاده باشد.

 

از همین رو داهوآ فن آوری (Predictive Focus Algorithm) الگوریتم فوکوس پیش گویانه را برای برطرف سازی مشکلات فوق ارائه کرد. این الگوریتم، فرایند بزرگ نمایی را بهبود بخشیده، و باعث حفظ تصویر به هنگام بزرگ نمایی و ثبات و وضوح خود در روز و شب می شود و باعث می شود هیچ یک از جزئیات و اطلاعات در تصویر از دست نرود.

همچنین بخوانید:  راهکار امنیتی یکپارچه داهوا برای رستوران ها

 

 

 

 

درباره فن آوری PFA

فناوری PFA، از روش هایی استفاده می کند که قادر خواد بود در تمام فرایند بزرگ نمایی، تصویری دقیق و واضح به ما ارائه دهد.

این فناوری به هنگام بزرگ نمایی، تغییرات ایجاد شده در مقدار AF را با توجه به فاصله سوژه، تجزیه و تحلیل کرده و تصویر را با توجه به فواصل گوناگون با سوژه تنظیم کرده و در انتها تمامی اطلاعات به دست آمده را تجمیع کرده تا در هنگام بزرگ نمایی تصویری واضح به دست آورد. فناوری خلاقانه PFA روش های دقیقی در زمینه پیش بینی فواصل سوژه و تنظیم تصویر ارائه داده است، که دقت و وضوح تصویر و پیش بینی صحیح را تضمین می نماید. نتیجه فرایند های ذکر شده، مجموعه ای از الگوریتم های پیش رفته در زمینه فوکوس تصویر می باشد. از مزایای این فناوری می توان به تصویر واضح در تمام فرایند بزرگ نمایی، حذف لرزش تصویر هنگام بزرگ نمایی و کاهش زمان فوکوس اشاره کرد.

فیلم مقایسه زوم دوربین معمولی با دوربین  PFA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X