امتیاز4.6/5
تعداد بازدید188

هوش مصنوعی در شناسایی چهره

شبکه خبری وال استریت ژورنال گزارش خبری از کمپانی داهوآ و استفاده از محصولات این کمپانی در جهت تشخیص جرم در چین تهیه کرده است.

در خصوص این گزارش سایت IPVM با کمپانی داهوآ در خصوص جزئیات این گزارش و تکنولوژی هوش مصنوعی و سامانه شناسایی چهره این کمپانی صحبت کرده و اطلاعات و جزئیات این مکالمه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و منتشر کرده است.

ترکیب تاثیرات کلی :

در طرف مثبت، گزارش وال استریت ژورنال بر نقاط قوت فناوری داهوآ تاکید نموده است. در واقع این گزارش ۷ دقیقه ای دلهره گزارشگر این شبکه از استفاده از فناوریی شناسایی چهره و پیچیدگی های ان در محصولات داهوآ را نشان می دهد.

از طرف دیگر انتقادات داهوآ از سو استفاده احتمالی از فناوری شناسایی چهره و ساختار اقدار گرایانه دولت چین در استفاده از این فناوری را نشان می دهد. در واقع داهوآ علاقه ای بر تاکید به داستان های علمی و عناصر ترسناک ندارد.

ادعاهای کلیدی در گزارش وال استریت ژورنال :

گزارش وال استریت ژورنال در زمینه نظارت تصویری داهوآ در شهر Guiyang در جنوب غربی چین انجام شده است. شهری که به واقع می توان نام ترکیبی داهوآ و دولت چین را بر روی آن گذاشت. ورودی شناسایی چهره داهوآ به داخل تمام عکس های تمام ساکنین این شهر می باشد. این بازتاب یک تمرین بین کمپانی داهوآ و دولت چین است که اجازه آن به دولت چین داده شده است اما به سبب رعایت حقوق شهروندی ممکن است در اروپا و آمریکا ممنوع باشد.

در ویدئو کمپانی داهوآ اعلام می دارد که آنها چگونه می توانند تمام حرکات شما را تا یک هفته قبل کنترل و دنبال کنند و با این بررسی نسبت های فامیلی و افرادی که با انها تماس داشته اید را مشخص کنند.

در این ویدئو گزارشگر چهره خود را به سامانه داهوا اضافه می کند و سپس به یکی از ایستگاه های پلیس می رود تا تصویر او را مطابقت دهند. چیزی که در ویدئو امده است این است که سامانه گزارشگر را در زمان ۷ دقیقه در سطح شهر پیدا می کند. این ۷ دقیقه به صحبت در مورد سامانه نظارت تصویری داهوآ و تقویت طرفداران می گذرد. بعد از چند ثانیه همکاران کمپانی داهوآ شروع به صحبت می کنند.

همچنین بخوانید:  نظارت بر چهره سیاستمداران ایالات متحده، چالش های فنی باقی مانده

بازخورد کمپانی داهوآ درباره سیستم تشخیص چهره:

کمپانی داهوآ در حال حاظر قریب به ۱ میلیون سفارش محصولات شناسایی چهره در خود چین دارد.

از جاییکه صفحه وب جداگانه برای محصولات شناسایی چهره داهوآ وجود ندارد، کمپانی داهوا سری DH-IPC-HF8* را سایت کرده است اما داهوآ اشاره کرده آنها مدلهای ۶ و ۸ مگاپیکسلی و PTZ 30x برای شناسایی چهره دارند اما تمام اینها تنها برای پروژه های موجود بوده و در سایت لیست نشده اند. داهوآ به دنبال گسترش سامانه شناسایی چهره خود به صورت بین المللی و پروژه های آزمایشی مشتریان خود در بازارهای متفاوت می باشد. کمپانی داهوآ نقشه ارائه محصولات در سال ۲۰۱۸ را کشیده که زمان دقیق آن وابسته به شرایط پیش رو می باشد.

در زمینه دنبال کردن حرکات داهوآ اشاره می کند که :

تمام تکنولوژی های امروز توانایی  صد در صد  ندارند. در زمینه دنبال کردن حرکات یک شخص گم کردن تعدادی از نقاط نمونه به علت ماهیت پیوسته حرکات باعث ایجاد مشکل نمی شود ولی در حیطه آنالیز جزئیات شاخص های جستجو قادر نقاط نمونه بیشتری را در جهت پر کردن فواصل بگیرد. این یک دستور العمل برای بدست آوردن نتایج مفید از محدودیت های تکنولوژیکی می باشد و این گونه به عنوان نتیجه کلیه حرکات شخص در یک هفته گذشته می تواند دنبال شود.

در گزارش ارائه شده توسط وال استریت ژورنال توانایی شناسایی چهره افراد در داخل خودرو توسط فناوری شناسایی چهره داهوآ برجسته شده است. داهوآ اشاره کرده است که برای گرفتن تصویر راننده از پشت شیشه، نور داخل خودرو و بازتاب نور از شیشه خودرو مشکلات اساسی در گرفتن تصویر مناسب از چهره است. برای این کار به جبران سازی نور، موقعیت مناسب دوربین و کنترل روشنایی در دوربین نیاز می باشد.این تکنولوژی معمولا در گیت های عوارض بزرگراه ها در چین مورد استفاده قرار گرفته است. داهوآ همچنین اعلام کرده است فلش لایت که در بیشتر کشور ها ممنوع می باشد می تواند کمک زیادی دز این موضوع بدهد.

دوربین ها افراد را مشخص می کنند و اطلاعات را به سامانه پشتیبان ارسال می کنند. از آن به بعد تمامی کار ها به عهده سامانه پشتیبان می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X