امتیاز4.2/5
تعداد بازدید41

کنفرانس خبری افتتاح دوره آموزشی حفاظت الکترونیک

کنفرانس خبری افتتاح دوره آموزشی حفاظت الکترونیک به میزبانی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار گردید.

به گزارش فراگستر آنلاین، کنفرانس خبری رونمایی از دوره آموزشی حفاظت الکترونیک  و طرح پرسش و پاسخ  با حضور خبرنگاران شامل ماهنامه سیباشهر، ماهنامه نوآوران، ماهنامه حفاظت ساختمان به همراه دبیر کل محترم و رئیس کمیسیون آموزش اتحادیه سراسری شرکت های فنی مهندسی حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی،  مدیر عامل فراگستر هلدینگ به همراه مدیران ارشد این شرکت، صبح امروز در سالن کنفرانس جهاددانشگاهی خواجه نصیر برگزار شد.

مراسم با پخش کلیپی از معرفی و بیان دستاوردهای جهاددانشگاهی شروع شد و در ادامه آقای دکتر محمدی معاون آموزشی جهاددانشگاهی ضمن خوش آمدگویی به مهمانان حاضر در جلسه اشاره کردند که حوزه حفاظت ها از لحاظ فردی و همگانی به حفاظت های الکترونیکی تبدیل شده است. ایشان به معرفی اعضا گروه حفاظت الکترونیک پرداختند و اقدامات انجام گرفته برای به ثمر رساندن این طرح را برشمردند.

این دوره جامع که تدوین و اخذ مجوز برای آن حدود شش ماه زمان برد از دروس مختلفی تشکیل شده است که پرکاربردترین و شاخص ترین آن درس نظارت تصویری می باشد که آغاز این دوره هم فراگیران با سپری کردن این درس تجربه می کنند.

 

در ادامه جناب آقای مهندس علی مسعودی دبیرکل محترم اتحادیه سراسری شرکت های حفاظت الکترونیک و شبکه های ایمنی به شریح نیازهای آموزشی همکاران در این صنف پرداختند و ضرورت شروع این آموزش ها را متذکر شدند.

 

آقای مهندس نوری مدیر عامل هلدینگ فراگستر، هدف شرکت فراگستر و جهاددانشگاهی را یک کار کاملا علمی معرفی کردند که بدنبال فوائد تجاری نیستند و نیز شرکت فراگستر از نظر علمی، تدوین کتب و تربیت اساتید خبره به جهاد می تواند کمک کند.

آقای مهندس شخصیان بعنوان طراح این دوره ها، عناوین سرفصل دوره های حفاظت الکترونیک را بوسیله یک پاورپوینت معرفی کردند. ایشان طول مدت کل دوره را حدود چهار سال و نیم پیش بینی کردند که در مقطع کارشناسی ارائه خواهد شد.

این دوره با آموزش دوربین های انالوگ شروع خواهد شد که شرکت فراگستر به همین دلیل آزمایشگاه تخصصی مورد نیاز را راه اندازی کرده است. و فراگیران میتوانند مطمئن باشند که پس از طی هر دوره مدرک رسمی وزارت علوم را دریافت خواهند کرد.

آقای دکتر محمدی در ادامه معرفی دوره ها، واژگان مصوب را تشریح کردند و بیان داشتند که با وجود تخصصی بودن دوره ها، خلا های آموزش های دانشگاهی در این حوزه پر شده است.

همچنین بخوانید:  معرفی انبار بزرگ شرکت فراگستر قسمت سوم

وی در ادامه خاطرنشان کرد مخاطبان این دوره به دو بخش تقسیم می شود که برخی به این حوزه آشنایی ندارند و برای آموزش کامل مراجعه می کنند و گروه دوم کسانی هستند که تجربه حضور در این فضا را دارند و برای آکادمیک کردن معلومات خودشان به این آموزش ها روی می آورند تا در کارشان خبره تر بشوند.

آقای مهندس نوری در ادامه بیانات شان را این طور ادامه دادند که برنامه ریزی های انجام شده به نحوی است که برای اشخاصی که این دوره را گذراندند صددرصد اشتغال ایجاد بشود. ایشان گفتند جذابیت شرکت در این دوره های آزاد همان احساس نیازی است که فرد در وجود خودش احساس می کند. که این اشتیاق فرد، او را به سمت دانش فنی هدایت می کند. در نهایت نگاه اکادمیک به این رشته آن را به جایگاهی می رساند که تبدیل به رشته ای دانشگاهی در آینده بشود.

آقای صباحی در ادامه گفتند تجربه برگزاری چنین دوره هایی به صورت تجربی وجود داشته است اما این بار دوره ها تلفیقی از تجربه، دانش فنی و مسائل اکادمیکی را شامل می شود. ایشان مسیر پیش رو را راهی سخت پیش بینی کردند که تازه در اول راه قرار داریم و برای حفظ منافع همه باید تدابیری اندیشیده شود و از مسئولان درخواست آموزش واقعی را کردند و ابراز امیدواری کردند که در این راه اتفاق های خوبی بیفتد.

در ادامه ی جلسه، پرسش و پاسخ از طرف خبرنگاران مطرح شد که توسط میزبانان مراسم افتتاحیه پاسخ داده شد.

از مسئولان سوال شد که برای آموزش بخش عملی دوره چه تدابیری را اتخاذ کرده اند؟

در پاسخ به این سوال بیان شد که طبق توافقاتی هم که در تفاهم نامه آمده است به دلیل عدم تجربه جهاد در این حوزه فراگستر آزمایشگاه مجهز و کلیه وسائل کمک آموزشی را در اختیار فراگیران قرار خواهد داد. همچنین شرکت فراگستر تمهیداتی برای بورسیه کردن فراگیران در نظر دارد که ان شاالله با برگزاری این دوره آموزشی به سمت آن خواهد رفت.

این مراسم با امضای تفاهم نامه مشترک بین جهاددانشگاهی خواجه نصیر و شرکت فراگستر به اتمام رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X