حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

قاب یادگیری – قسمت ۱

قاب یادگیری

فیلترینگ نویز

 

دسته بندی فیلترینگ نویز : با تمایز قائل شدن بین نویز و جزئیات تصویر، فناوری کاهش نویز که در حال حاضر در محصولات نظارت تصویری استفاده می‌شود، از طریق فیلترینگ خطی و غیر خطی باعث کاهش نویز تصویر می‌شود.
بر اساس سیگنال و محتوای نویز از داده‌های تصویری و آنالیز برآورد نویز و الزامات کاهش، روش‌های کاهش نویز را می‌توان به شکل زیر طبقه‌بندی کرد:

فیلترینگ فضایی (Spatial Filtering)،
فیلترینگ زمان (Temporal Filtering)،
فیلترینگ سازگاری حرکت (Motion Adaptive Filtering)،
فیلترینگ جبران حرکت (Motion Compensation Filtering) .
امروزه تمامی این فناوری‌ها در اکثر محصولات نظارتی بکار برده می‌شوند.

 

نویز الکترو مغناطیسی

 

یکی از نویز هایی که در تصویر دوربین مدار بسته وجود دارد و کیفیت تصویر را کاهش می دهد، نویز های الکترو مغناطیسی است. این نویز معمولا خود را به صورت خطوط در تصویر دوربین مدار بسته نشان می دهد .
در برخی مواقع این امواج در تصویر دوربین حرکت می کنند و تصویر راتحت تاثیر قرار می دهند . نویز الکترو مغناطیسی معمولا به علت تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر روی دوربین مدار بسته یا افت شدید سیگنال تصویر به وجود می آید .

لتنسی

 

لتنسی مدت زمانی بین کپچر شدن یک فریم تا نمایش همان فریم روی مانیتور می باشد . لتنسی در واقع درک مدت زمان تاخیر بین ارسال تیکه ای از اطلاعات از مبدا و دریافت همان اطلاعات در مقصد می باشد .
در این پردازش چندین مرحله وجود دارد : کپچر کردن ، فشرده سازی ، انتقال اطلاعات ، خارج کردن از حالت فشرده و نمایش تصویر می باشد. تمام این مراحل در مجموع یک بازه زمانی تاخیری را تولید می کنند .

همچنین بخوانید:  چرخش دوربین مداربسته اسپیددام و تعویض تسمه

 

درجه فشرده سازی

 

درجه فشرده سازی یا کوانتیزیشن ارتباط معکوسی با پهنای باند دارد. هر چه درجه فشرده سازی بیشتر باشد میزان پهنای پاند مصرفی کمتر میشود. تولیدکنندگان مختلف برای بیان این فاکتور نام ها و درجات متفاوتی را برگزیده اند و به ندرت عدد دقیق آن قابل دسترسی میباشد. عبارات و اعدادی مانند “کم-متوسط-زیاد” – بازه یک تا ۱۰۰ – بازه ۱ تا ۶ – “بهترین ، بدترین ” و … برای بیان و تعیین میزان فشرده سازی استفاده می شود.

 

tamper

فرض کنید زاویه دید دوربین تغییر کند ، بطور فیزیکی ضربه ای به بدنه دوربین وارد شود ، روی دوربین با اسپری پوشانده شود و هر موردی که دید دوربین دچار مشکل بشود . در این حالت اگر این قابلیت تمپر دتکشن را از قبل روی دستگاه فعال کرده باشیم ، به ما آلارمی داده خواهد شد .

کلیدواژه : قاب یادگیری
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X