حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

معرفی PPF موثر – (ePPF) بهبود طراحی نظارت تصویری

تراکم پیکسل (PPF / PPM) بهترین یکایی است که صنعت باید کیفیت ویدئو را تعریف و طراحی کند. این اجازه می دهد تا ارتباط ساده با کیفیت برآورد شده در رزولوشن‌های مختلف (از VGA تا ۲۰ مگاپیکسل)، AoVs  (از تله تا پانورامیک) و عرض FoV (از نوشته‌های باریک تا مناطق بیرونی بزرگ).

مشکلات با تراکم پیکسلPPF / PPM

محدودیت اصلی برای تراکم پیکسل این است که پیکسل فقط پتانسیل را تعیین می‌کند . عملکرد واقعی می‌تواند تغییر کند. رایج ترین دلایل عملی تغییر عملکرد عبارتند از:

·        نور کم / تاریکی: با کاهش نور، کیفیت تصویر کاهش می‌یابد، بنابراین تصویر  ppf 60 در روز ممکن است جزئیات دقیق صورت را ارائه دهد، اما در تاریکی قادر به ارائه آن نباشد.

·        محدوده‌ی وسیع پویا: کیفیت تصویر در صحنه‌های WDR به طور مستقیم بر عملکرد دوربین تاثیر می‌گذارد، چرا که هم نور پس زمینه قوی و هم مناطق تاریک صحنه می‌توانند به طور چشمگیری جزئیات را کاهش دهند.

·        لنزهای با زاویه باز: جزئیات در لبه‌ی FOV دوربین اغلب به علت اعوجاج و یا کاهش وضوح لنز در مقایسه با مرکز صحنه کاهش می‌یابد.

معرفی ePPF – PPF موثر

تراکم پیکسل عبارت است از: پیکسل‌های فیزیکی در هر فوت (PPF) و یا پیکسل در هر متر (PPM). به دلیل مسائل مربوط به روشنایی و لنز، اغلب بیش از آنچه هست که PPF یا PPM موثر ارائه می­دهند. بین پیکسل‌های فیزیکی در هر فوت و پیکسل‌های موثر در هر فوت که در تصویر گرفته شده است افت پیکسلی اتفاق می‌افتد.

ePPF  ذهنی اما واقعی

تعیین PPF موثر کاملا سابجکتیو است زیرا مردم می‌توانند به طور منطقی در مورد کیفیت تصویر “موثر” اختلاف نظر داشته باشند. با این حال، این واقعیت که کیفیت تصویر در واقع کاهش یافته است، در عمل، نسبت به تعداد فیزیکی واضح است.

نمایش – نور کم

برای بسیاری از کاربران، صحنه‌های کم نور تاثیر مکرری بر ePPF دارند. به عنوان مثال، به تصاویری از دوربین بولت ارزان قیمت با IR یکپارچه نگاه کنید، PPF موثر به حدود ۲۰ در یک صحنه pPPF 50 که در زیر نشان داده شده است کاهش می‌یابد. جزئیات سوژه به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

حتی در یک دوربین IR یکپارچه با عملکرد بالا، ePPF مرتبا به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد، که در زیر نشان داده شده است:

با این حال، افت ePPF در IR یکپارچه، به طور کلی بهتر از مدل‌های فوق کم نور است. به عنوان مثال، مدل فوق کم نور “۳/۱ نشان داده شده در زیر حدود ePPF 80٪ و به طور موثر فقط حدود PPF 15 در شب را از دست می‌دهد.

مدل‌های بزرگتر معمولا بهتر هستند، اما عملکرد در این مدل “۲/۱، که نمونه‌ای با کارایی بالا است، در حدود٪ ۶۶ کاهش می‌یابد.

و حتی در مدل‌های کم نور mm35 فوق العاده بزرگ، با افت شدید از حدودا ۱۵۰ ePPF به ۲۰ در نور کم (حدودا   lx0.08)، میزان این کاهش بسیار بیشتر است.

تأثیر پوشش  IR

علاوه بر قدرت IR، حتی یکنواختی نور نیز بر روی ePPF تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، در حالی که مرکز میدان دید به خوبی روشن است، با افت ePPF 10، لبه‌های تاریک ناشی از پوشش غیر یکدست IR باعث کاهش شدید، از حدودا ePPF 50 در طول روز تا ۱۰ در شب است.

حتی در دوربین‌هایی با روشنایی IR “یکنواخت”، جزئیات به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد، در حالی که در زیر، دوربین تا ePPF 20 در شب با کاهش ۶۶٪ نسبت به تصاویر روزانه کاهش می‌یابد.

نمایش   WDR-

در حالی که موارد کم نور ممکن است بیشتر پیش آید، دیگر متغیرهای روشنایی می‌توانند تاثیرات بیشتری داشته باشند. به عنوان مثال، ePPF در دوربین با WDR دیجیتال تنها در حدود ۳۰٪ در برابر نور پس زمینه شدید کاهش می‌یابد، اما در تمامی محیط‌های تاریک که دوربین قادر به جبران آن نیست، هیچ تصویر قابل استفاده‌ای در آن تولید نمی‌شود.

با این حال، مدل‌های واقعی پیشرفته‌ی WDR، ePPF را بسیار بهتر حفظ کرده و سوژه را در هر دو محیط روشن و تاریک با جزئیات واضح همانطور که در زیر آمده نشان داده است:

نمایش – دستکاری لنز

در نهایت، حتی در صحنه‌های روشن، عوامل دیگری می‌تواند بر ePPF تاثیر بگذارد. مهمتر از همه، دستکاری لنز در لبه‌های میدان دید می‌باشد که با استفاده از لنزهایی با زاویه‌ی باز  که در حال حاضر رایج است امکان‌پذیر می‌باشد.

به عنوان مثال، در یک مدل پیشرفته با زاویه دید تقریبا۱۰۰ درجه، ePPF در لبه میدان دید نسبت به مرکز کمی (حدودا ۱۲ درصد) کاهش می‌یابد.

با این وجود، در مدل ارزان قیمت، ePPF با کاهش شدید ۷۰ تقریبا درصد، از ۵۰ به ۱۵ در لبه دید لنز مواجه است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X