حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دوربین مداربسته دام چیست؟

دوربین مداربسته دام :اصطلاح دام (Dome) به معنای گنبد می باشد. همانطور که از معنای نام این دوربین ها آشکار است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین های مداربسته دلالت دارد.

Image result for ‫عکس دوربین مداربسته دام‬‎

کاربردهای دوربین های دام:

دوربین های دام معمولا کاربردهای غیر صنعتی دارند. بدنه این دوربین ها معمولا مقاومت زیادی در برابر شرایط بد آب و هوایی ندارد بنابراین استفاده از آنها محدود به محیطهای مسقف اداری، تجاری یا مسکونی می شوند.
این دوربین های در کیفیت های گوناگونی به صورت شبکه و انالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارد.

Image result for ‫عکس دوربین مداربسته دام‬‎

تفاوت دوربین دام و اسپید دام چیست؟ 

دوربین های مدار بسته اسپید دام از دسته دوربین های چرخشی هستند که قابلیت چرخش و زوم از راه دور را دارند و این امکان را فراهم می کنند که تصاویر را در جهات مختلف ثبت کنند. شکل ظاهری آنها نیز مانند دوربین های دام معمولی به صورت نیم دایره ای بوده اما باید به این نکته نیز توجه نمود که تمامی دوربین هایی که قابلیت چرخشی دارند از نوع اسپید دام نیستند            Related imageRelated image

دید در شب دوربین های دام

دوربین های دام امروزی معمولا دارای دید در شب IR هستند و این قابلیت اختلاف زیادی در هزینه آنها ایجاد نمی کند. دوربین های دام معمولا دید در شبی با برد متوسط دارند و در صورت نیاز به برد زیاد برای دید در شب بهتر خواهد بود از دوربین بولت استفاده کنید و یا پروژکتور مادون قرمز در کنار دوربین نصب کنید.

Image result for ‫عکس دوربین مداربسته دام‬‎

زاویه دید دوربین های دام

دوربین های دام از نظر نوع لنز به دو دسته لنز ثابت (Fixed lens) و لنز متغیر (Varifocal Lens) تقسیم می شوند. دوربین های دام با لنز ثابت معمولا با لنز ۲٫۸میلیمتر (~۸۵ درجه) یا ۳٫۶(~۷۰ درجه) میلیمتر ساخته می شوند و دوربین های دام لنز متغیر معمولا لنز ۳-۹(~۳۵ تا ۸۰ درجه) میلیمتر یا ۲٫۸-۱۲ (~۲۵ تا ۸۵ درجه) میلیمتر دارند.

 

 

 

 

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • reza ۵ فروردین ۱۳۹۷ / ۱۶:۳۴

    کاربرد این نوع دوربین های مداربسته کجاست؟؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X