امتیاز4/5
تعداد بازدید14
حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

خريد دوربين مداربسته در قصرقند

قصرقند سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان بعنوان دومین استانپهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان کمابیش اندازهکشور سوریه بزرگی دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی‌گیرد.این استان پهناور در سمت شرق با کشور پاکستان ۹۰۰ کیلومتر و با کشورافغانستان ۳۰۰کیلومتر مرز مشترک دارد؛ در قسمت جنوب با دریای عمان بهطول تقریبی ۲۷۰کیلومتر مرز آبی دارد و از قسمت شمال و شمال غرب بااستان خراسان به طول ۱۹۰ کیلومتر و در قسمت غرب با استان کرمان بهطول ۵۸۰ کیلومتر و با استان هرمزگان به طول ۱۶۵ کیلومتر همجوار است.

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

براساس آخرین تقسیمات کشوری استان سیستان و بلوچستان سال ۱۳۷۵ دارای هفت شهرستان، ۲۹ بخش، ۱۶شهر، ۹۲ دهستان و ۶۰۳۸ آبادی دارایسکنه بوده است. شهرستان‌های آن عبارتند از: ایرانشهر، چابهار، خاش،زابل، ، سراوان و نیک شهر. شهر زاهدان که امروز مرکز سیستان وبلوچستان است، سابقه چندانی ندارد. در اوایل پادشاهی فتحعلی شاهقاجار، در زاهدان چاه آبی بود که راهزنان پس از حمله به کاروان‌ها و چپاول‌دارایی آنان، ساعتی یا شبی را در آنجا سپری می‌کردند.پیرامون این چاهجنگل‌های انبوهی از درختان تاغ و گز بود که اکنون اثری از آن نیست. درسال هزار و سی صد و پانزده هجری قمری یکی از ساکنان آن محل کاریزیدر آنجا حفر کرد و آبادی کوچکی به وجود آمد که «دزد‌آب» نام گرفت چهارسال بعد، متخصصان بلژیکی که در استخدام دولت ایران بودند، جهت دایرکردن گمرک‌خانه به دزد‌آب آمدند.

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

از این زمان، به تدریج بر وسعت و جمعیتدزدآب افزوده شد. از سال هزاروسیصد و چهارده شمسی دزدآب به زاهدانتغییر نام یافت. اولین نشانه‌های شهرنشینی با احداث خط آهن از کویتهپاکستان به زاهدان پدیدار شد و با توسعه‌های بعدی، زاهدان امروزی بهمرکز استان تبدیل شد. زاهدان شهر جدید الاحداثی است که بر سر راهکرمان به مشهد، کرمان به چابهار و نزدیک مرز پاکستان و افغانستان واقعشده است.

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

در این استان اقای رفیعی نماینده کلیه محصولات شرکت فراگستر (شرکت امن گستر)هستند

شماره تلفن شرکت: ۳۸۴۸۰۲۰۴۵۱      

                              ۰۵۱-۳۸۴۸۰۲۰۵    

برند آپتینا

برند داهوا

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X