حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

خريد دوربين مداربسته در قصرقند

قصرقند سیستان و بلوچستان

استان سیستان و بلوچستان پس از استان کرمان بعنوان دومین استانپهناور کشور در جنوب شرقی ایران واقع است. این استان کمابیش اندازهکشور سوریه بزرگی دارد و بیش از ۱۱ درصد وسعت ایران را دربرمی‌گیرد.این استان پهناور در سمت شرق با کشور پاکستان ۹۰۰ کیلومتر و با کشورافغانستان ۳۰۰کیلومتر مرز مشترک دارد؛ در قسمت جنوب با دریای عمان بهطول تقریبی ۲۷۰کیلومتر مرز آبی دارد و از قسمت شمال و شمال غرب بااستان خراسان به طول ۱۹۰ کیلومتر و در قسمت غرب با استان کرمان بهطول ۵۸۰ کیلومتر و با استان هرمزگان به طول ۱۶۵ کیلومتر همجوار است.

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

براساس آخرین تقسیمات کشوری استان سیستان و بلوچستان سال ۱۳۷۵ دارای هفت شهرستان، ۲۹ بخش، ۱۶شهر، ۹۲ دهستان و ۶۰۳۸ آبادی دارایسکنه بوده است. شهرستان‌های آن عبارتند از: ایرانشهر، چابهار، خاش،زابل، ، سراوان و نیک شهر. شهر زاهدان که امروز مرکز سیستان وبلوچستان است، سابقه چندانی ندارد. در اوایل پادشاهی فتحعلی شاهقاجار، در زاهدان چاه آبی بود که راهزنان پس از حمله به کاروان‌ها و چپاول‌دارایی آنان، ساعتی یا شبی را در آنجا سپری می‌کردند.پیرامون این چاهجنگل‌های انبوهی از درختان تاغ و گز بود که اکنون اثری از آن نیست. درسال هزار و سی صد و پانزده هجری قمری یکی از ساکنان آن محل کاریزیدر آنجا حفر کرد و آبادی کوچکی به وجود آمد که «دزد‌آب» نام گرفت چهارسال بعد، متخصصان بلژیکی که در استخدام دولت ایران بودند، جهت دایرکردن گمرک‌خانه به دزد‌آب آمدند.

از این زمان، به تدریج بر وسعت و جمعیتدزدآب افزوده شد. از سال هزاروسیصد و چهارده شمسی دزدآب به زاهدانتغییر نام یافت. اولین نشانه‌های شهرنشینی با احداث خط آهن از کویتهپاکستان به زاهدان پدیدار شد و با توسعه‌های بعدی، زاهدان امروزی بهمرکز استان تبدیل شد. زاهدان شهر جدید الاحداثی است که بر سر راهکرمان به مشهد، کرمان به چابهار و نزدیک مرز پاکستان و افغانستان واقعشده است.

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

در این استان اقای رفیعی نماینده کلیه محصولات شرکت فراگستر (شرکت امن گستر)هستند

شماره تلفن شرکت: ۳۸۴۸۰۲۰۴۵۱      

                              ۰۵۱-۳۸۴۸۰۲۰۵    

برند آپتینا

برند داهوا

Image result for ‫سیستان و بلوچستان‬‎

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X