حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تست دوربین مداربسته تحت شبکه اقتصادی ۴ مگاپیکسلی داهوا

در این مقاله به بررسی آخرین مدل سری اقتصادی داهوا مدل N44CL52 با رزولوشن ۴ مگاپیکسل با توجه به پارامترهای زیر پرداختیم :

 

 

 

کارایی در نور کامل
کارایی در نور کم
محدوده پوشش دید در شب
رنج پوشش دید در شب
کارایی WDR
پهنای باند
مشخصات ظاهری
مقایسه قیمت

 

این محصول داهوا دارای سه خصوصیت بالا می باشد:

رنج پوشش دید در شب آن بالاتر از ۱۰۰ اینچ می باشد. دید در شب ۳۰ متری این محصول در این فاصله اجسام را به وضوح روشن می کند هم زمان که دارای زاویه پوشش بالایی نیز می باشد.
کیفیت و وضوح تصویر این محصول حتی با وجود نور شدید آفتاب در روشنایی روز بسیار بالاست و از دیگر محصولات ۴ مگاپیکسلی بهتر می باشد.
پشتیبانی نرم افزاری داهوا در مقایسه با دیگر محصولات ۴ مگاپیکسلی بسیار بهتر است. فشرده سازی ۲۶۵ و تشخیص حرکت توسط دوربین در نرم افزار های Exacq – Genetec – Milestone و دیگر نرم افزار ها به خوبی کار می کند و در نرم افزار Avigilon پشتیبانی ۲۶۴ و تشخیص حرکت را داریم.

 

این محصول دو مشکل نیز دارد :
تصویر با دید در شب این محصول در مرکز تصویر کمی روشن و در لبه ها کمی تاریکتر هست.
کارایی WDR این محصول در بعضی شرایط در حد متوسط است و جزئیات اجسام را کمی پایین می آورد.

 

قیمت:

 

قیمت این محصول در بازه ۱۳۰ دلار در بازار مصرف کننده محور بوده که از ارزان ترین محصول بعدی که برای برند واچ داگ با قیمت ۱۵۰ دلار هست، ارزان تر هست.
این محصول با لنز ۲٫۸ میلیمتری دارای زاویه دید ۱۰۴ درجه و با لنز ۳٫۶ میلیمتری دارای زاویه دید ۸۴ درجه می باشد.

 

بررسی ظاهری:

 

این محصول از نظر ظاهری شبیه به دام های قبلی داهوا است اما دید در شب آن کمی متفاوت است.
همچنین این محصول دارای ورودی و خروجی صدا بوده که پارامتری غیر متداول در محصولات اقتصادی می باشد.

 

مقایسه اندازه و ظاهری با دیگر محصولات :

 

این محصول از نظر ابعاد و شکل ظاهری شبیه به محصولات دیگر از قبیل و هانوها که در تصویر نشان داده شده می باشد با این تفاوت که و هایک ویژن از کابل اتصال روی دوربین استفاده کرده اند اما دوربین هانوها فاقد این است.

 

 

 

پوشش دید در شب :

 

دید در شب این محصول داهوا در وسط تصویر کمی روشن بوده و با توجه به زاویه دید مفید در لبه ها کمی تاریک می باشد. نمونه ای از تصویر را مشاهده می کنید.

همچنین بخوانید:  راهنمای سریع دریافت رمز به هنگام فراموشی

 

 

 

اعوجاج لنز بسیار کم در لبه تصویر :

 

این محصول داهوا اعوجاج تصویر کمی در لبه ها دارشته که باعث می شود جزئیات در لبه ها بسیار کم از بین برود. در حالیکه اجسام در لبه ها درهم باشند باز هم جزئیات تصویر خوب است. این را به وسیله چارت و اجسام در لبه تصویر بررسی کردیم.

 

 

 

کیفیت تصویر :

در فاصله ۱۵ فوتی کیفیت تصویر ۶۵PPF در دو حالت روز و شب می باشد که جزئیات تصویر را به صورت مشابه نشان می دهد که به راحتی می توان سوژه را شب شناسایی کرد.از چارت متنی در شب ۵ خط قابل خواندن است در حالیکه در روز حدود ۷ خط خوانایی داریم.

 

 

 

در فاصله دو برابر و PPF نصف حدود ۳۰ فوت جزئیات صورت هنوز قابل تشخیص است. از چارت متنی تا ۳ خط خوانایی در روز داریم در حالیکه در شب دو خط اول خوانا می باشند.

 

 

و در نهایت در فاصله ۱۰۰ فوتی در حالت روز و شب جزئیات سوژه و چارت متنی ضعیف می شود اما هنوز سوژه بسیار خوب روشن است که نشان از کارایی خوب دید در شب دوربین است.

 

 

کارایی WDR:

 

ما کارایی WDR را در محیط با درب باز برای ورود نور شدید تست کردیم. اختلاف نور داخل و بیرون حدود ۱۰۰ برابر و مابین ۹۰ لوکس داخل تا ۱۰۰۰۰ لوکس بیرون است.

 

 

 

کارایی WDR در این در تست ما در حد متوسط است. یکی از عوامل ازار دهنده نورها و روشنایی های موجود است اما مانند سایر مدلها در منطق تاریک تر جزئیات قابل تشخیص است.

 

 

نرم افزار مدیریت تصاویر قوی :

فشرده سازی های ۲۶۴ و ۲۶۵ و تشخیص حرکت توسط دوربین تقریبا در تمام نرم افزار های مدیریت از قبیل Avigilon – Exacq – Milestone – Genetec – Optex به درستی کار می کند.

 

 

 

پهنای باند حالت ۲۶۵ هوشمند :

 

حالت هوشمند ۲۶۵ دوربین داهوا در تمام محصولات نرم افزاری حتی Avigilon به درستی کار می کند. این حات در پهنای باند نسبت به حالت هوشمند ۲۶۴ در روز حدود ۳۰ درصد و در شب حدود ۱۵ درصد فشرده تر است. این تست ها در حالت سوژه های متحرک گرفته شده و با سوژه ثابت فشرده سازی بیشتری نیز امکان پذیر است.

 

 

ورژن نرم افزار استفاده شده در تست R 2.622.0000000.23

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X