حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

تست دوربین داهوا IPC-HF8835F و مقایسه آن با برندهای SONY ، SAMSUNG ، AXIS ، HIKVISION

Dahua 4k micro 4/3 (IPC-HF8835F) :
سنسور ۴/۳ جدید دوربین IPC-HF8835F یکی از بزرگترین سنسور ها در بازار می باشد. پارامترهای Starlight و WDR و تصویر شفاف با حداقل نور محیط از ویژگیهای این محصول هست.
داهوا چگونه چهره خود را در این بخش در مقابل AXIS Q1659 و SONY 35mm VB770 و چگونه با سنسور های ۱/۲ اینچ SuperLight محصولاتی از قبیل Hanuha ExtraLux و Hikvision DarkFigherمقایسه می شود؟

 

ما این محصول رادر زمینه های زیر تست کردیم:
کیفیت تصویر تک رنگ در تاریکی ( کمتر از ۰٫۱ Lux)
گیفیت تصویر رنگی در نور کم (کمتر از ۱ Lux )
کیفیت تصویر روز

ویژگی های لنز
پارامتر های فیزیکی

پهنای باند

خلاصه :
دوربین HF8835F دارای چندین نکته مثبت در تست های ما بود :
WDR قوی : این دوربین بهترین WDR با جزئیات بالا را در بین دوربین هایی که تست شده به ما نشان داد، با تصویر بسیار شفاف در شرایط تقابل محیط های روشن با روشنایی زیاد و قسمت های تاریک صحنه
جزئیات بسیار قوی در نور کامل : جزئیات در روشنایی روز بسیار قوی بود. مشابه دوربین ۲۰ AXIS Q1659 و بسیار بهتر از دوربین های ۲ هنوها و هایکویژن با سنسور های ۱/۲ اینچ که ما تست کردیم.
جزئیات نور کم بسیار خوب : در صحنه های با نور کم، ۱ الی ۳ لوکس دوربین HF8835F تصویر بسیار بهتری نسبت به AXIS Q1659 و Hanuha ExtraLux 6085 و Hikvision 6026 تولید می کند.
مصرف کنندگان بدانند جزئیات با توجه به سطوح بالای PPF نسبتا پایین است. جزئیات ریز مثل اجسام و متن نسبت به SONY 35mm VB770 کمی پایین تر است.
در اینجا دو مشکل نیز وجود دارد :
جزئیات پایین در زمان های تاریک : در صحنه های تاریک و کمتر از ۰٫۱ لوکس دوربین HF8835F جزئیات خشن و بزرگ اجسام بهتر نشان می دهد. هم اندازه محصول هایک ویژن و کمتر از محصول هانوها و سونی. محصول اکسیز در این تست نتوانست جزئیات اجسام و چارت تست را نشان دهد.
تنها یک لنز برای این دوربین قابل استفاده هست و ان هم با توجه به بخش فنی داهوا لنز ۸٫۵ میلیمتر با زاویه بسیار باز ۱۰۷ درجه و F2.8 بسیار بالا می باشد. ما نتوانستیم لنز های پاناسونیک و لایکا را روی این محصول فوکوس کنیم.
قیمت :
دوربین HF8835F در فروش انلاین با قیمت بین ۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار برای بدنه و ۴۰۰ دلار برای لنز ۸٫۵ میلیمتری فروخته می شود. این محصول در مقایسه با قیمت AXIS Q1659 با قیمت ۴۲۰۰ الی ۷۲۰۰ دلار با توجه به لنز و قیمت ۶۰۰۰ دلاری SONY VB770 بدون در نظر گرفتن لنز بسیار ارزان تر هست. البته حدود ۱۰۰۰ دلار از دوربین DAHUA NK8BA4 4K MODEL با سنسور ۱/۱٫۷” گران تر می باشد.
DAHUA HF8835F 1400$ + 400$ lens = 1800$
AXIS Q1659 5100$ With 10~22mm Lens
Hanuha 6059 ~ 700$
Hikvision 6026FHWD-A ~ 900$
:
این دوربثین بسیار شبیه به دوربین های باکس موجود هست اما با سنسور بسیار بزرگتر ۴/۳ اینچ بزرگتر به نظر می رسد. با این سنسور این دوربین بسیا رشبیه به دوربین های باکس CS MOUNT به نظر میرسد البته به علاوه اپشن هایی از قبیل ورودی و خروجی صدا و کارت حافظه که در ادامه به بررسی انها می پردازیم:
نزدیکر به سایز دوربین های باکس موجود :
دوربین HF8835F از دوربین های باکس CS MOUNT بزرگتر هست مثل دوربین هایکویژن ۶۰۲۶ که در تصویر امده است اما از دوربین هایی مثل اکسیز Q1659 با سنسور APS-C کوچکر می باشد. لنز پیشنهادی ۸٫۵ میلیمتری داهوا از لنز های EF MOUNT کوچکتر هست مثل لنز ۱۰~۲۲mm که در تصویر امده است.

:
سنسور ۴/۳ داهوا از سنسور APS-C اکسیز کوچکتر هست.

:
داهوا تنها یک لنز M43 با F2.8 و ۸٫۵mm با زاویه باز ۱٫۷ درجه ارائه کرده اما اشاره به همخوانی با انواع لنز های ثابت و متغییر معمولی و موتورایز کرده است. اما در تست ما زمانی که از یک لنز M43 با برند پاناسونیک / لایکا با F1.2 استفاده کردیم امکان فوکوس دقیق را نداشتیم. زمانیکه از داهوا سوال کردیم کارشناسان فنی اعلام کردن دوربین با لنز های غیر داهوا همخوان نیست.

مزایای AXIS Q1659 – انعلاف پذیری لنز :
فقدان گزینه های لنز داهوا یک عیب اصلی است و با گزینه های سنسور های بزرگ به اشتراک گذاشته نمی شود. برای مثال اکسیز Q1659 دارای هشت لنز مختلف هست و در تست های ما با دیگر لنز ها سازگار است به همراه زاویه های باز از ۱۰۰ درجه تا تله فوتو ۱۲ درجه.
در این تست اکسیز Q1659 از لنز ۱۰~۲۰۰ میلیمتر با F بالا ۳٫۵ نسبت به مدلهای دیگر بسیار ضعیف تر از مدل داهوا با زاویه بالا و F بالا بوده است. بازده در حالت نور کم دوربین Q1659 در این تست کاهش پیدا کرد. دوربین ها نیاز به فاصله زیاد برای تست واقع بینانه برای جبران اختلاف زاویه دید ضروری است.
برای مثال در تست اصلی ما از دوربین Q1659 تصاویر در اندازه PPF مشابه (۴۰ PPF ) بسیار روشن بود به طوری که جزئیاتی دیده نمی شد.

کسانی که به دنبال تست های دیگر دوربین Q1659 هستند تست های مقایسه AXIS Q1659 20MP TEST و AXIS VS SONY SUPER SIZE SHOOTOUT را ملاحضه کنند.

در مقابل SONY SNC-VB770 :
در مقایسه با مدل سونی VB770 ، دوربین HF8835F تصویر کم نور تر با جزئیات کمتر می سازد. برای مثال مقایسه HF8835F و تصاویر تست قبلی VB770 ، سونی تصاویر روشن تری می سازد که مشخصات چهره در ان گویا تر است.

عملکرد نور بسیار کم ( کمتر از ۰٫۱ لوکس) :
در نور های بسیار کم کمتر از ۰٫۱ لوکس دوربین HF8835F جزئیات کمی از موضوع را در محدوده نزدیک تولید می کند ( حدود ۸۵PPF) ، بسیار بهتر از هایک ویژن ۶۰۲۶ که بسیار از نویز دیجیتال رنج می برد و همچنین از دوربین اکسیز Q1659 که هیچ تصویری از سوژه و یا تست چارت نمایش نمی دهد. دوربین هانوها EXTRA LUX تصویر خوبی در این تست نمایش میدهد.

با دو برابر شدن فاصله دوربین داهوا جزئیات قابل استفاده ای از سوژه نشان نمی دهد ولی همچنان بسیار بهتر از هایکویژن و اکسیز عمل می کند.

نهایتا در فاصله ۶۰ اینچ دوربین داهوا سوژه را از دست می دهد و تنها دوربین هانوها جزئیات کمی را نشان می دهد.

عملکرد نور کم حدود ۱ الی ۳ لوکس :
با بعضی از منابع نور بیرونی، تمام دوربین ها از روشنایی زیاد سوژه و تست چارت رنج می برند، اما داهوا HF8835F دقیقترین تصویر از سوژه را نمایش می دهد. دوربین اکسیز Q1659 با وجود رزولوشن بالا بسیار بد بود. (۱۲۲ در مقابل ۸۵)

با دو برابر شدن فاصله تصاویر دیگر دوربین ها بسیار روشن و غیر واضح شد اما داهوا همچنان تصویر واضح از صورت نمایش می داد.

نور کامل :
در نور کامل دوربین داهوا HF8835F جزئیات بسیار بیشتری از صورت و تست چارت در مقابل اکسیز به نمایش می گذارد.

 

با دو برابر شدن فاصله جزئیات داهوا شبیه به اکسیز می شود.

نهایتا در فاصله ۶۰ اینچ جزئیات تصویر داهوا شبیه به اکسیز و بسیار بهتر از هایک ویژن و هانوها می باشد.

اعوجاج تصویر :
به خاطر زاویه دید زیاد و فاصله کانونی کم لنز ۸٫۵ میلیمتری دوربین داهوا در لبه تصویر اعوجاج ایجاد می کند. به عنوان مثال به سمت راست تصویر توجه بفرمایید :

این کاهش جزئیات تصویر و چارت در تصویر زیر نمایش داده شده است. این اتفاق در دوربین اکسیز کمتر بوده و تصویر واضح تری به نمایش می گذارد.

عملکرد WDR :
دوربین HF8835F داهوا دارای ULTRA WDR 140dB می باشد که ما ان را مطابق تصویر زیر در یک انبار تست کردیم. توجه داشته باشید که این تصویر به عنوان یک تست انجام شده اس و بعید است مصرف کننده ها از دوربین ۲۰ مگاپیکسلی یا داهوا ۴K در یک انبار استفاده کنند.

دوربین HF8835F تصویری بسیار بهتر از دیگر مدل های در این تست نشان می دهد. تصویر واضح در هر دو صحنه مقابل روشنایی هم طراز با تاریکی در حالیکه دیگر مدل ها جزئیات کمتری ارائه می دهند.

پشتیبانی VMS :
در تست های ما دوربین HF8835F به وسیله درایور داهوا در نرم افزار های AVIGILON – EXACQ – GENETEC – MILESTONE و به وسیله ONVIF در NETWORK OPTIX و HANWHA WAVE وارد شد در حالیکه در لیست پشتیبانی هیچ یک از کمپانی ها اورده نشده بود. پیکره بندی جریان به درستی در این نرم افزار ها کار می کند با VMD سمت دوربین و خروجی های دوربین ها در MILESTONE – GENETEC – EXACQ AVIGILON – پشتیبانی میشد.
با این VMS ها فشرده سازی H265 در MILESTONE و GENETEC و EXACQ عمل می کرد.

:
استفاده از H265 با فعال بودن حالت DAHUA SMART CODEC پهنای باند دوربین HF8835F بسیار کمتر از دوربین ۲۰ مگاپیکسلی اکسیز Q1659 در روز و شب بود اما بیشتر از مدلهای ۲ مگاپیکسلی دیگر :

در حالتی که تقسیم بندی مگاپیکسل انجام شود دوربین داهوا پهنای باند بیشتری حدود ۲ برابر در روز و حدود ۲۵ درصد بیشتر در شب نسبت به اکسیز دارد.

محدود امریکای شمالی :
در ازمایش ما پشتیبانی فنی داهوا امریکای شمالی با محصول اشنا نبودند. هر سوال به تماس تلفنی و یا ایمیل نیاز دارد. پاسخ هایی که دریافت کردیم درست اما کوتاه بود برای مثال هنگام درخواست درباره پشتیبانی لنز های دیگر داهوا توضیح داد که چرا پشتیبانی تنها به مدلی که با دوربین فرستاده بود محدود می شود یا اینکه گزینه های اضافی برنامه ریزی شده است و فقط پاسخ داد که از دیگر لنز ها پشتیبانی نمی کند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

ارتباط با ما
تهران - میدان توحید خیابان پرچم پلاک 10 ساختمان فراگستر
021-53862
X