بررسی بهترین دوربین مداربسته در بازار ایران و پایتخت

بهترین دوربین مداربسته

بررسی بهترین دوربین مداربسته در بازار ایران و پایتخت

بررسی بهترین دوربین مداربسته در بازار ایران و پایتخت

همراهان همیشگی فراگستر خوشحالیم که در این مقاله با شما همراهیم. در این مقاله می‌خواهیم بهترین دوربین مداربسته در بازار ایران و پایتخت به شما معرفی کنم. رویکرد مقاله به این صورت است که ابتدا به بررسی نیاز‌های شهر بزرگ پایتخت می‌پردازیم و بعد مدل‌های مناسب استفاده در تهران را برای شما توضیح می‌دهیم. در هر ویژگی هم یک دوربین مداربسته بسیار باکیفیت را نیز به شما معرفی می‌کنیم

 

در تهران چه دوربین‌های مداربسته‌ای بیشتر به درد می‌خورد

اول از همه باید تکلیفمان را با هوزینگ یا تایپ دوربین مشخص کنیم در تهران چه شکل ظاهری دوربینی به درد می‌خورد؟ همین‌طور تراکم بافت ساختمانی در تهران سبب می‌شود شما دید مستقیمی بیش از ۳۰۰ متر شما بر چیزی نداشته باشید. جزئیات سوژه‌ها نیز در این شهر بسیار مهم‌اند و البته به خاطر تراکم جمعیتی بسیار بالا قابلیت‌های هوشمند تشخیص پلاک و تشخیص چهره هم می‌تواند سطح جدید از امنیت را برای شما فراهم آورد. در آخر هم باید فکری به حال آلودگی هوا کنیم، که مشکلی است که سال‌هاست دست از سر تهرانی‌ها بر نمی‌دارد و می‌تواند دید دوربین‌های مداربسته را بسیار مختل کند.

 

بهترین شکل ظاهری دوربین مداربسته که می‌توان برای تهران انتخاب کرد کدام است؟

در نگاه اول باید در انتخاب دوربین‌های اسپید دام کمی بیشتر فکر کرد. تهران شهری است با ساختما‌ن‌های نسبتا کم ارتفاع. دوربین‌های اسپید دام باید در ارتفاع بیش از ۴ متر نصب شوند تا بهترین کارایی را از آنها ببینیم. البته خود این دوربین‌ها به خاطر قیمت بسیار بالایشان یک سوژه مناسب برای دزدی هستند و سارقان بدشان نمی‌آید دوربین‌های بیش از ۸ میلیون تومانی شما را بدزدند.

پس شاید استفاده از چند دوربین تورِت و بولت در زوایای مختلف بهتر از استفاده از یک دوربین اسپید دام بزرگ باشد. البته توانایی زوم بسیار بالای این دوربین‌ها بسیاری از نصاب‌‌های دوربین مداربسته را بر آن می‌دارد که از روش ترکیبی برای نصب دوربین‌های بولت تورت و اسپید دام استفاده کنند. به این معنی که در ارتفاع بسیار بالا و دور از دست یک دوربین اسپیددام نصب می‌شود و بعد زوایا و فواصل نزدیک‌تر را با دوربین‌ های کوچک پوشش می‌دهند. دید وسیع این دسته از دوربین‌ها سبب می‌شود نظارت بر محیط‌های بیرونی بسیار خوب انجام شود.

همچنین بخوانید:  تست پهنای باند و نور کم محیط

پس در تهران به خاطر تراکم بالای ساختمان به تنهایی از یک دوربین اسپید دام استفاده نکنید. حتما از روش ترکیبی برای پوشش دادن محیط بهره ببرید. البته دوربین‌های بولت و تورِت در تعداد بالا هم می‌توانند دید فوق العاده خوبی را برای شما فراهم آورد.

 

بهترین دوربین مداربسته
بهترین دوربین مداربسته در بازار ایران و پایتخت

 

 

قابلیت‌های تشخیص هوشمند

در دوربین‌های مداربسته تیاندی و داهوا قابلیت‌های بسیار خوبی برای تشخیص چهره و تشخیص پلاک ماشین وجود دارد. این مهم نیست که در روز یا شب چند دوربین شما در اطراف محل کار یا خانه شما فعال است مهم این است که دستگاه شما حتی می‌تواند چهره‌های تعریف شده را از روی ماسک شناسایی کند.

همین طور دوربین‌های داهوا می‌توانند پلاک ماشین را در تاریکی بخوانند. همه این موارد می‌توانند این دوربین‌ها را به کاندید‌های بسیار مناسبی برای به کارگیری در شهر تهران بدل کنند.

هر مجموعه دوربین‌های مداربسته‌ای نیاز به یک دستگاه ذخیره سازی اطلاعات دارد. قابلیت‌های هوشمند تیاندی سبب می‌شود دوربین‌های شما فقط زمانی به تصویربرداری بپردازند که سوژه تعریف شده‌ای از برابر آنها رد شود این قابلیت باعث می‌شود دستگاه ذخیره ساز شما با مقدار دیتای کمتری روبه‌رو شود.

 

باید فکری به حال آلودگی هوا کرد؟

یک دوربین مداربسته خوب باید در هر شرایط آب و هوایی کار کند. چه رطوبت هوا بالا برود و چه دمای هوا به بیش از دمای قابل تحمل برسد. حال باید به این موضوع فکر کنیم که تهران، این شهر بد آب و هوای ایران چه مشکلاتی دارد.

دمای هوا در تهران در زمان تابستان به بیش از ۴۵ درجه هم می‌رسد. همین طور در فصل‌های بارانی رطوبت با بیش از ۹۵٪ نیز می‌رسد. ولی این دو در برابر غبار و آلودگی هوا تهران موضوعی بسیار ساده‌اند. در ماه‌های آبان تا اسفند با پدیده وارونگی هوا تهران دچار غبار و مه دود غلیظی می‌شود که گاهی مانند یک مه بسیار سخت تصاویر دوربین‌های مداربسته را مختل می‌کند.

قابلیت مه زدایی یا DEFOG یکی از بهترین قابلیت‌های است که در دوربین‌های تیاندی و برخی از دوربین‌های داهوا به کار گرفته شده است. قبلا در مقاله‌ای به صورت کامل این قابلیت مه زدایی را برای شما توضیح داده‌ایم.

همچنین بخوانید:  معرفی HDCVIنسل 3

با استفاده از این قابلیت در روز‌های غبار آلود و روز‌هایی که مشکل آلودگی‌ هوا وضوح تصویر را می‌کاهد یا روز‌هایی که مه وجود دارد تصویری را دریافت می‌کنید که در روز‌های معمولی هم می‌توانید از آن بهره ببرید.

همین طور به یاد داشته باشید که غبار و آلودگی‌ هوا سبب کثیف شدن لنز دوربین شما می‌شود اما به یاد داشته باشید که این دسته از دوربین‌های مداربسته کدر شدن تصویر را رد کرده و برای آنها فرق نمی‌کند که چه چیزی باعث کدورت آن می‌شود. به هر حال تصویری که به دست شما می‌رسد همیشه شفاف و واضح است.

حالا با این همه توصیفات در تهران چه دوربین مداربسته ای را انتخاب کنیم

بهترین دوربین اسپید دام برای استفاده در تهران که توانمندی‌های بسیار بالایی دارد دوربین TC-A3563 Spec تیاندی است این دوربین یک دوربین سوپر استارلایت است؛ یعنی می‌تواند در نور نزدیک به صفر هم تصاویر رنگی ضبط کند این واقعیتی است که تهران شهری بسیار پر نور است و ظلمات مطلق تقریبا در آن وجود ندارد. برای آن که بدانید این غول تیاندی چه قابلیت تصویربرداری شبانه‌ای دارد بهتر است بدانید نور گرگ و میش آفتاب هنگام طلوع یا غروب ۱LUX است و TC-A3563 Spec تیاندی ۰٫۰۰۰۸Lux به تصویربرداری می‌پردازد آن هم به صورت رنگی

نمائی از دوربین تیاندی یکی از برندهای محبوب دوربین مداربسته
نمائی از دوربین تیاندی یکی از برندهای محبوب دوربین مداربسته

 

همین طور برای تکمیل عملکرد این دوربین می‌توانید از TC-NH3204IE و TC-NC514S به عنوان دوربین‌های کوچک مکمل استفاده کنید.

در تکنولوژی پلاک خوانی داهوا بی رغیب است شما می‌توانید از مدل ITC237-PW1B-IRZ در پارکینگ‌ها استفاده کنید و تمام ورود و خروج ماشین‌ها را کنترل کنید

نوعی از دوربین مداربسته برند داهوا
نوعی از دوربین مداربسته برند داهوا

البته هیچ چیز هم جای دوربین‌های اقتصادی را نمی‌گیرد. حتما سری به سری‌های کوپر داهوا بزنید کیفیت بسیار بالای این دوربین‌ها سبب می‌شود بالاترین کیفیت را به همراه بهترین قیمت در اختیار داشته باشید.

در فراگستر یک نکته کاملا تثبیت شده است و آن اینکه همیشه بهترین ها همراه شما است زیرا ما متعهد به کیفیت مناسب محصولاتمان هستیم و آن را تضمین می‌کنیم.

Our Score
برای رای دادن به این مقاله کلیک کنید
[Total: 2 Average: 3.5]
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *