فن آوری Senseup در دوربین های مداربسته

فراگستر آنلاین – هشتم اسفندماه نودشش –ساعت ۱۵:۰۰

 

قابلیت sense up چیست ؟

زمانی را تصور کنید که در یک محیط تاریک قرار گرفته اید, عنبیه چشم شما باز می شود تا نور بیشتری وارد چشم شما شود و بعد از مدت کوتاهی محیط قابل مشاهده می شود.

***

به قابلیتی که در دوربین مداربسته، سرعت بسته شدن شاتر را کندتر می کند تا نور بیشتری وارد دوربین شده و تصویر روشن تری گرفته شود Sense UP گفته می شود. در مکان های تاریک معمولا نیاز به نصب سیستم روشنایی است که با داشتن این قابلیت نیاز به نور مصنوعی در محل به حداقل میرسد.

در تصویر زیر یک محل تاریک دیده می شود و در دو حالت فعال و غیرفعال بودن Sense UP را مشاهده می کنید.

 

فن آوری Senseup در دوربین های مداربسته  faragostar-co.com

 

مزایای استفاده از دوربینهای مداربسته با ویژگی Sense up

در واقع زمانی که Sense up فعال است و دوربین در محیط با نور کم قرار دارد، شاتر مدت زمان طولانی تری باز می ماند و در نتیجه نور بیشتری وارد دوربین می شود و قدرت دیدن اشیا در نور کم بیشتر می شود.

همانند مردمک چشم انسان، وقتی در معرض نور مستقیم قرار می گیرد و بعد بلافاصله به محیط تاریک می روید برای چند ثانیه دید شما کمتر می شود. این بدلیل تنگ شدن مردمک و ورود نور کمتر به داخل چشم است اما زمانی که وارد محیط تاریک می شود بعد از چند ثانیه مردمک چشم شما گشاد شده و باعث می شود نور بیشتری وارد چشم شده و دید کم جبران شود.

همچنین بخوانید:  معرفی دستگاه سری NVR 5000-4KS2 داهوا

فن آوری Senseup در دوربین های مداربسته  faragostar-co.com

معایب تکنولوژی Sense-up

قطعا می دانید برای داشتن تصاویر زنده و در اصطلاح Real دوربین می بایست حدود ۲۵ تا۳۰ فریم در ثانیه تولید کند، حال دوربینی که قابلیت Sense up دارد، برای دید در تاریکی و نور کم از طریق کاهش سرعت شاتر تعدادی از فریم ها را از دست می دهد و نمی تواند ۲۵ تا ۳۰ فریم در ثانیه را تولید کند.

پیشنهاد ما :

استفاده از دوربین های با تکنولوژی  Sense-up را محدود به مناطقی کنید که حرکت در آن زیاد نباشد زیرا در صورتی که حرکت زیاد باشد، تصاویر در تاریکی، مبهم و به اصطلاح بلور می شود.

فن آوری Senseup در دوربین های مداربسته  faragostar-co.com

[rockthemes_promotion_box background_color=”#dd3b3b” font_color=”#FFFFFF”]فراگستر آنلاین گسترده ترین کانال خبری و آموزشی سامانه های حفاظت الکترونیک ( و )

rockthemes_shortcode_start[rockthemes_button icon_align=”left” icon_title=”عضویت در کانال” button_size=”” button_color=”caution” button_shadow=”no” button_shape=”” extra_class=”” button_link_target=”_blank” button_align=”center” link_url=”https://t.me/FARAGOSTARONLINE” link_id=”false” bg_color_default=”#FFFFFF” bg_color_hover=”#FFFFFF” text_color_default=”#FFFFFF” text_color_hover=”#FFFFFF” border_color=”#FFFFFF” button_bg_border=”use_bg_color_use_border” border_color_hover=”#FFFFFF” attr_title=”” link_is_tax=”false” tax_name=”custom-link” icon_class=”” icon_url=””]عضویت در کانال[/rockthemes_button]rockthemes_shortcode_end[/rockthemes_promotion_box]

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X