قابلیت فوکوس سریع در دوربین مدار بسته داهوا

فراگستر آنلاین – دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ – ۱۴:۰۰

قابلیت فوکوس سریع در

یکی از دلایل خرید دوربین های مدار بسته که دارای قابلیت زوم هستند، دید بهتر و با کیفیت و عمق بیشتر نسبت به محیط است، اما از آنجایی که هنگام فوکوس کردن دوربین، فوکوس تصویر از بین می رود و مدتی طول می کشد تا تصویر فوکوس شود، هر چقدر هم که کوتاه باشد، می تواند جبران نا پذیر باشد. از این رو داهوا فن آوری جدیدی را معرفی کرده است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

***

با توجه به افزایش نیاز کاربران به نظارت نقاط مورد نظر در فواصل طولانی (مانند نظارت کوهستان از مرکز محیط زیست) استفاده از دوربین های مدار بسته گردان نیز رو به افزایش است. اما با توجه به الگوریتم هایی که در حال حاضر در دوربین های گردان به کار گرفته شده، کاربران با مشکلاتی از قبیل مات شدن تصویر، لرزش و فوکوس آهسته مواجه می شوند.

این مشکلات، کاربری سامانه را به شدت سخت می کنند، در سامانه های ، مات شدن تصویر دوربین مدار بسته، حتی برای چند لحظه کوتاه، ممکن است موجب از دست رفتن اطلاعات و مدارک مهمی شود، و این مساله باعث می شود دوربین مداربسته در بسیاری از سناریوها بلا استفاده باشد.

[rockthemes_alert_box border_color=”#7e9ebf” background_color=”#c4c4c4″ font_color=”#000000″ alertbox_style=”custom” icon_class=”icomoon icomoon-icon-bullhorn” icon_url=”” use_close_button=”true”]فراگستر آنلاین گسترده ترین کانال خبری و آموزشی سامانه های حفاظت الکترونیک (نظارت تصویری و کنترل دسترسی) کلیک کن و عضو شو

[/rockthemes_alert_box]

همچنین بخوانید:  مقایسه دوربین فیش آی داهوا dahua با برندهای axis، avigilon ،vivotek

 

از همین رو داهوا فن آوری (Predictive Focus Algorithm) الگوریتم فوکوس پیش گویانه را به جهت برطرف سازی مشکلات فوق ارائه کرد. این الگوریتم، فرایند بزرگ نمایی را بهبود بخشیده، و باعث می شود تصویر به هنگام بزرگ نمایی، ثبات و وضوح خود را حفظ کند و در روز و شب، هیچ یک از جزئیات و اطلاعات در تصویر از دست نرود.

 

 قابلیت فوکوس سریع در دوربین مدار بسته داهوا  faragostar-co.com

 

قابلیت فوکوس سریع در دوربین مدار بسته داهوا  faragostar-co.com

 

درباره فن آوری PFA

فن آوری PFA، از روش هایی استفاده می کند که می تواند در تمام فرایند بزرگ نمایی، تصویری دقیق و واضح به ما ارائه دهد.

این فن آوری به هنگام بزرگ نمایی، تغییرات در مقدار AF را با توجه به فاصله سوژه، تجزیه و تحلیل کرده و تصویر را با توجه به فواصل مختلف با سوژه تنظیم کرده و در نهایت کلیه اطلاعات به دست آمده را تجمیع کرده تا در هنگام بزرگ نمایی تصویری واضح به دست آورد. فن آوری خلاقانه PFA روش های دقیقی در زمینه پیش بینی فواصل سوژه و تنظیم تصویر ارائه داده است، که دقت و وضوح تصویر و پیش بینی صحیح را تضمین می کند. نتیجه فرایند های ذکر شده، مجموعه ای از الگوریتم های پیش رفته در زمینه فوکوس تصویر می باشد. از مزایای این فن آوری می توان به تصویر واضح در تمام فرایند بزرگ نمایی، حذف لرزش تصویر هنگام بزرگ نمایی و کاهش زمان فوکوس اشاره کرد.

فیلم مقایسه زوم دوربین معمولی با دوربین  PFA

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X