پلیرهای  H.265 چیست؟

در مطلب گذشته در خصوص دوربين گردان چيست؟  صحبت کردیم حال به پلیرهای H.265 در دوربین مداربسته میپردازیم …

همانطور که می دانید تصاویر ویدئویی در دستگاه ضبط  دارای حجم زیادی هستند و عمل ذخیره سازی را دشوار می کنند. به علاوه فضای زیادی از هارد را نیز اشغال می کنند. این مشکل با کمک تکنیک های مختلفی که توسط تولیدکنندگان در تکنولوژی سیستم های مداربسته تعبیه شده اند تا حدود زیادی برطرف شده است. از جمله این روش های ، می توان به فرمت های  MJPEG4  ، ،H.265  و …. اشاره نمود. عمل در فرمت H.265 بدین صورت است که طی دستورات نرم افزاری خاص فایل های صوتی و تصویری کدگذاری شده و فشرده می شوند، بطوریکه نهایتا فایل های ذخیره شده فضای کمتری از هارد را اشغال می کنند. HEVC یا H.265 ورژن ارتقا یافته فرمت H.264 است. با این تفاوت که قابلیت در آن تا ۲ برابر بیشتر ولی در همان سطح کیفیت می باشد. برای پخش تصاویر ذخیره شده با فرمت HEVC باید از پلیرهایی با توانایی پخش این فرمت استفاده نمود.

فراگستر الکترونیک پلیرهای  H.265 چیست؟

نرم افزار HD Player

نرم افزار Elecard AVC HD Player یکی از محصولات شرکت کامپیوتری Elecard است. با وجود قابلیت های متنوع و متعدد در این نرم افزار بسیار کم حجم و کاربر پسند است. این نرم افزار قادر به پخش فایل هایی با فرمت های مختلف از جمله MPEG2 MPEG4 SP/ASP، H.264/AVC, 3GP می باشد.

فراگستر الکترونیک پلیرهای  H.265 چیست؟

نرم افزار Player

نرم افزار VLC مخفف عبارت VideoLAN Client است و سازگار با بوده و شما به راحتی می توانید فایل ضبط شده در دستگاه NVR یا  خود را بر روی گوشی انتقال داده و توسط این نرم افزار مشاهده نمائید. با توجه به اینکه این یک نرم افزار پخش کننده قوی است، قابلیت پخش انواع فرمت های صوتی و تصویری را دارد. این نرم افزار بسیار کم حجم و کاربر پسند بوده و عملکرد سریعی نیز دارد.

فراگستر الکترونیک پلیرهای  H.265 چیست؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X