نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون

فراگستر آنلاین-یک آذر نود و شش-۱۰:۰۰

 

راه اندازی و بازیابی رمز عبور برای دوربین های تحت شبکه داهوا و

به منظور افزایش امنیت دستگاه و اطمینان از امنیت اطلاعات کاربران، در فریم ور جدید دوربین های داهوا و مکسرون ویژگی راه اندازی و بازیابی رمز عبور دیده شده است.

***

هنگامی که دوربین های تحت شبکه برای اولین بار استفاده می شوند، کاربران باید دستگاه را با یک رمز عبور پیچیده راه اندازی کنند.  کاربرانی که رمز عبورشان را فراموش می کنند، می توانند از طریق ایمیلی که ثبت کرده اند و تایید شده است، آن را بازیابی کنند.

هنگامی که دوربین داهوا و مکسرون را برای اولین بار استفاده می کنید، شما نیاز به وارد کردن یک رمز عبور برای کاربر  admin دارید. در ادامه به راه اندازی یک دوربین تحت شبکه می پردازیم.

راه اندازی دوربین از طریق وب

گام اول: آدرس آی پی دوربین را در مرورگر (Internet explorer) وارد کنید. صفحه ی Device initialization باز می شود. در بخش Password برای نام کاربری (username) admin رمز عبوری پیچیده بین ۸ تا ۳۲ کاراکتر شامل عدد، حرف، کاراکتر خاص (‘” ,“ “” ,“ ;” ,“ :” ,“ &”)تعریف نمایید.

در بخش Confirm password مجددا رمز عبور را تکرار کنید.

در بخش Email address یک آدرس ایمیل برای بازیابی رمز عبور دوربین وارد کنید. هنگامی که قصد دارید با ایمیل، رمز عبور را بازیابی کنید، یک کد امنیتی به این ایمیل که در این صفحه وارد کرده اید، ارسال خواهد شد. برای بازیابی رمز عبور سریع می توانید از آن استفاده کنید.

نکته: شما می توانید ایمیلتان را از مسیر setting > system > account به روزرسانی نمایید.

گام دوم: بعد از کلیک کردن روی دکمه save، در صفحه ی End- user license Agreement متن را خوانده و تیک موافقت (I have read and agree to all terms)را بزنید. سپس روی دکمه Next کلیک نمایید.

همچنین بخوانید:  داهوا و راهکارهای شهر هوشمند

گام سوم: در صفحه ی Easy4ip، نرم افزار  EASY4IP را اسکن و دانلود نمایید، سپس روی Next کلیک نمایید.

گام چهارم: در صفحه ی online upgrade برای اینکه دوربین بطور اتوماتیک و آنلاین به روزرسانی شود باید تیک Auto check for updates را انتخاب و  دکمه save را کلیک نمایید.

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

راه اندازی دوربین IP از طریق config tool

بعد از نصب کردن نرم افزار ConfigTool بر روی سیستم و با اتصال کابل شبکه بین دوربین تحت شبکه و لپ تاپ، شما به سادگی می توانید به راه اندازی دوربین بپردازید. پس از وارد شدن به برنامه ConfigTool، مراحل زیر را انجام دهید.

گام اول: بر روی نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.comکلیک کنید تا بتوانید دوربین تحت شبکه را جستجو نمایید، سپس دوربین مورد نظر را انتخاب و روی            دکمه نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com کلیک نمایید.

گام دوم: دوربین موردنظر را انتخاب کنید و سپس Initialize را کلیک نمایید.

گام سوم: پارامترهای new password ، confirm password و email address را مانند حالت قبلی وارد کنید. روی initialize کلیک نمایید.

اگر راه اندزی موفقیت آمیز باشد علامتنحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.comدر جلوی نام دستگاه مشخص می شود.

اگر راه اندازی با خطا همراه باشد علامت نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.comدر جلوی نام دستگاه مشخص می شود.

گام چهارم: بر روی complete کلیک کنید تا تنظیمات اعمال شود. بعد از آن روی نرم افزار ConfigTool،Initialized  مشاهده می شود.

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

بعد از نصب کردن نرم افزار Smart Pss، شما به سادگی می توانید به راه اندازی چندین دوربین به طور همزمان بپردازید.

گام اول: بر روی آیکن Smart Pss کلیک نمایید تا نرم افزار اجرا شود. روی علامت “+”  کلیک نمایید. از  منوی  Device manager وارد صفحه Auto search می شوید، بر روی Auto search کلیک نمایید.

همچنین بخوانید:  آزمایش هک کردن دوربین های AXIS

گام دوم: دوربین را انتخاب نمایید و روی Initialization کلیک نمایید.

گام سوم: در صفحه initialize Device پارامترهای Password/Confirm Password, Email را وارد کنید. next را کلیک کنید.

گام پنجم: روی Initialize کلیک نمایید. وارد صفحه ی زیر می شوید. باید تیک سبز رنگ به صفحه اضافه شود.

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

بازیابی رمز عبور

اگر شما رمز عبور Admin خود را فراموش کنید، شما می توانید از طریق ایمیلی که ثبت کرده اید آن را بازیابی کنید.

نکته: بازیابی رمز عبور فقط برای حساب کاربری Admin  عمل می کند.

برای بازیابی رمز عبور دوربین تحت شبکه  همانند زیر عمل نمایید.

گام اول: در مرورگر (Internet Explorer) آدرس آی پی دوربین را وارد کنید. بر روی forget password کلیک نمایید تا وارد مراحل بازیابی رمز عبور شوید.

گام دوم: اگر شما قبلا ایمیلی را برای حساب کاربری admin تعرف کرده باشید، دوربین به شما اجازه ی انجام بازیابی رمز عبور را خواهد داد. با استفاده از برنامه Easy4IP ، QR CODE را اسکن کنید تا کد امنیتی به ایمیل شما ارسال شود. کد ارسال شده را در قسمت security code وارد و Next را کلیک نمایید.

نکته: برای اسکن QR-Code ، وارد برنامه Easy4ip بر روی گوشی موبایل شوید، سپس در بخش Me> Setting>Reset Device password اسکن نمایید.

نکته: کد ارسالی به ایمیل تان تا ۲۴ ساعت معتبر است.

گام سوم: رمز عبور جدیدی را تعریف و آنرا مجددا تکرار نمایید. بر روی save کلیک نمایید.

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

نحوه بازیابی رمز عبور دوربین های داهوا و مکسرون faragostar-co.com

[rockthemes_promotion_box background_color=”#2b9cff” font_color=”#FFFFFF”]

فراگستر آنلاين گسترده ترين کانال خبري و آموزشي در زمينه سامانه هاي حفاظت الکترونيک (نظارت تصويري و کنترل دسترسي)

rockthemes_shortcode_start[rockthemes_button icon_align=”left” icon_title=”عضويت در کانال” button_size=”” button_color=”caution” button_shadow=”no” button_shape=”” extra_class=”” button_link_target=”” button_align=”center” link_url=”http://telegram.me/faragostaronline” link_id=”false” bg_color_default=”#FFFFFF” bg_color_hover=”#FFFFFF” text_color_default=”#FFFFFF” text_color_hover=”#FFFFFF” border_color=”#FFFFFF” button_bg_border=”use_bg_color_use_border” border_color_hover=”#FFFFFF” attr_title=”” link_is_tax=”false” tax_name=”custom-link” icon_class=”icomoon icomoon-icon-bullhorn” icon_url=””]عضويت در کانال[/rockthemes_button]rockthemes_shortcode_end[/rockthemes_promotion_box]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X